Choroby Domowe sposoby leczenia owsików

Domowe sposoby leczenia owsików

-

Same leki nie zagwarantują jednak pełnego sukcesu. Bardzo ważne z owsikami jest przestrzeganie kilku zasad, które możemy nazwać domowymi sposobami na owsicę:

1) Kiedy okaże się, że Twoje dziecko jest nosicielem wspomnianych pasożytów, koniecznie obetnij mu paznokcie. Jak powszechnie wiadomo maluchy lubią wkładać rączki do buzi, a jeśli najpierw tą samą rączką podrapią się po swędzącej pupie, to istnieje spore ryzyko, że jaja owsików dostaną się spod paznokci do jamy ustnej, a następnie do przewodu pokarmowego i dojdzie do ponownego zakażenia. Pilnuj zatem, żeby dziecko myło ręce po każdej wizycie w ubikacji i nie wsadzało palców do ust.

2) W leczeniu owsicy bardzo ważna jest dieta. Nie podawaj dziecku żadnych słodyczy i słodkich napojów oraz ogranicz spożywane węglowodany. W jadłospisie powinny się znaleźć przede wszystkim produkty bogate w błonnik np. pieczywo pełnoziarniste, otręby, kasze, brązowy ryż oraz warzywa strączkowe, które ułatwią wyróżnianie.

3) Zadbaj o porządek w domu. Wycieraj codziennie kurze z mebli oraz podłogę na mokro, dokładnie odkurzaj dywany, a bieliznę, pościel i ręczniki wszystkich członków rodziny pierz w co najmniej 60 stopniach, a następnie wyprasuj. Ścierki i inne akcesoria do sprzątania wyrzuć po użyciu albo dokładnie wymyj/wygotuj. Zadbaj także o czystość zabawek dziecka – wrzuć je do pralki albo wyparz. Najlepiej codziennie zmieniaj maluchowi piżamę oraz ręcznik. Na noc zakładaj obcisłą bieliznę, żeby utrudnić drapanie okolic odbytu.

4) Świąd towarzyszący owsikom można złagodzić naparem z szałwii bądź maścią z nagietka.

Jeśli Twoje dziecko zachorowało na owsicę, koniecznie poinformuj o tym w przedszkolu. Pamiętaj także, że odrobaczeniu powinny poddać się wszyscy domownicy.

1 KOMENTARZ

  1. domowe sposoby są słabe. najlepiej pasożyty zwalcza się lekiem przeciw pasożytniczym takim jak Pyrantelum medana, jest bez recepty jako chyba jedyny taki lek na rynku

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Jaka muzyka na dyskotekę szkolną?

Dobranie muzyki na dyskotekę w podstawówce to wyzwanie, ponieważ musimy sprawić, by jednocześnie zadowolenie byli starsi i młodsi uczestnicy imprezy – starsi, czyli grono pedagogiczne, które nie zniesie wulgaryzmów, obscenicznych tekstów itd. Młodsi, którzy, nie oszukujmy się, już w tym wieku mają głowy pełne hip-hopowych piosenek czy teledysków puszczanych na okrągło w mediach.

Suflet czekoladowy – przepis

Suflet to deser, po którym każdy czuje się jak w niebie. Deser, który sprawia, że ilość endorfin w naszym organizmie wzrasta. Najlepszy z najlepszych – suflet czekoladowy. Jak go zrobić?

Zobacz też

Komentowanie, ocenianie na YouTubie

Jakiś czas temu możliwe było filtrowanie komentarzy na YouTube. Użytkownicy w poprzedniej wersji serwisu mogli oceniać filmy za pomocą skali pięciogwiazdkowej. Wtedy też możliwe było wybranie, komentarzy z konkretną oceną.

Na czym polega organizacja dużego eventu?

Oglądając widowiskowe eventy, nie zawsze zdajemy sobie sprawę, jak wielki był ogrom pracy i jak różnorodne zadania mieli do...

Lampy LED – dlaczego warto wybrać to rozwiązanie?

50 000 godzin! Tyle wynosi średni czas pracy żarówki LED. Oznacza to, że jedna żarówka ledowa, może pracować nieprzerwanie...

Może Cię zainteresuje: