Choroby Domowe sposoby na astmę

Domowe sposoby na astmę

-

I Do ziół, które mogą złagodzić objawy astmy, należą: liście babki lancetowej, korzeń lukrecji, kwiat lipy, tymianek, mięta pieprzowa, dziewanna. Należy jednak stosować je z umiarem, gdyż mogą wywołać alergię. Zanim sięgniemy po zioła, warto zatem skonsultować się z lekarzem.

II Ulgę osobom chorym na astmę przyniesie także zjonizowane powietrze. Jeśli zatem nie mieszkamy nad morzem, warto zaopatrzyć się w nawilżacz z funkcją jonizacji, który można stosować w domu.

III W alce z astmą pomogą także techniki oddychania. Osobom cierpiącym na tę chorobę, poleca się zatem ćwiczenia jogi oraz medytację. Odpowiednia kontrola oddechu pomoże złagodzić atak astmy i nie wpaść w panikę.

IV Astmatycy za zgodą lekarza mogą stosować inhalacje. Polecane są parówki z dodatkiem kilku kropel olejków eterycznych, np. olejku lawendowego, sosnowy, eukaliptusowego czy rumiankowego.

V Osoby chore na astmę nie powinny pod żadnym pozorem palić papierosów ani przebywać w pomieszczeniach, gdzie dym papierosowy wisi w powietrzu. Zalecane jest także: unikanie kurzu (należy go przecierać wilgotną szmatką!), grubych zasłon, dywanów, częste pranie pościeli i wietrzenie mieszkania oraz wybieranie materiałów, które da się łatwo wyczyścić.

VI Jeśli astma nie ma ciężkiego przebiegu, to chory nie powinien zapominać o aktywności fizycznej. Zalecane są szczególnie ćwiczenia aerobowe, ćwiczenia gimnastyczne, pływanie, bieganie, narciarstwo oraz gry zespołowe. Systematyczny ruch wspomoże prawidłową pracę układu krążeniowo-oddechowego i wzmocni serce oraz pozwoli rozładować stres, który sprzyja atakom duszności.

VII W jadłospisie astmatyka powinny znaleźć się zwłaszcza produkty zawierające witaminy C i E, magnez, selen, beta-karoten i kwasy tłuszczowe omega-3. Chory powinien zatem jeść jak najwięcej świeżych owoców, warzyw (przede wszystkim zielonych), tłustych ryb, czosnku i cebuli.

Podkreślmy jeszcze raz: w przypadku astmy przede wszystkim trzeba przyjmować zapisane przez specjalistę leki. Wymienione powyżej metody mają przynieść ulgę osobie chorej, ale same w sobie nie są wystarczające. Warto również skonsultować je z lekarzem prowadzącym.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Układ piramidowy – budowa, funkcje, uszkodzenia

Układ nerwowy nadzoruje pracę całego organizmu człowieka. Z uwagi na ogrom różnych procesów, które muszę być kontrolowane, konieczna jest dobra organizacja. Aby doszło do jakiegokolwiek ruchu dowolnego wykonanego przez nasze mięśnie, musi dojść do przekazania pobudzenia, impulsu.

Na czym polega ryzyko zawodowe?

Ryzyko zawodowe to prawdopodobieństwo wystąpienia niepożądanych zdarzeń związanych z wykonywaną pracą, powodujących straty, w szczególności wystąpienia u pracowników niekorzystnych skutków zdrowotnych w wyniku zagrożeń zawodowych środowiska pracy lub sposobu jej wykonywania (wg rozporządzenia w sprawie ogólnych przepisów BHP).

Zobacz też

Jaki namiot kupić?

Kupując namiot pamiętajmy o tym, że ma on nam zapewnić komfort i bezpieczeństwo snu w trakcie weekendowych wypadów, kempingów czy dłuższych wypraw. Dlatego do kwestii wyboru tego właściwego trzeba podejść z duża rozwagą i wiedzą o tym, na co należy zwrócić uwagę przy zakupie.

Brak apetytu w ciąży – czy stanowi powód do niepokoju?

Większość kobiet spodziewających się dziecka zmaga się z nieposkromioną chęcią jedzenia. Tymczasem niektóre panie uskarżają się na brak apetytu...

Elementy odblaskowe: Jak jesteś widoczny na drodze?

Bezpieczeństwo pieszych na drodze w dużej mierze zależy od dobrej widoczności. Na każdym kroku słyszy się, jak ważne jest...

Może Cię zainteresuje: