Domowe sposoby na łupież

Choroby    
ocena

Łupież zdecydowanie wygląda nieestetycznie. Nikt z nas nie chce białego pyłku we włosach bądź na ubraniach. Jak sobie z nim radzić domowymi sposobami i niekoniecznie kupować drogie kosmetyki?

Domowe sposoby na łupież

www.freeimages.com

Przed myciem głowy:

1) Wsmaruj 2 łyżki ciepłej oliwy z oliwek w skórę. Po około 20 minutach umyj głowę. Powtarzaj 1-2 razy w tygodniu. Oliwa natłuści i odżywi Twoją skórę.

2) W skórę wetrzyj ocet jabłkowy rozcieńczony w wodzie w proporcjach 1:1. Trzymaj 5 minut i dokładnie umyj włosy.

3) Wmasuj w skórę głowy olej kokosowy i pozostaw na pół godziny. Spłucz i umyj włosy.

Po myciu głowy:

1) Zastosuj napar z tymianku (1 łyżeczka na szklankę), gdyż ma on działanie grzybobójcze. Wetrzyj go w skórę głowy i nie spłukuj. 

2) Wetrzyj w skórę głowy sok z połówki cytryny. Po 15-20 minutach spłukuj wodą. Możesz wykorzystywać ten sposób codziennie, ale najwyżej przez dwa tygodnie. Zamiast cytryny możesz użyć na tej samej zasadzie ocet jabłkowy

3) Na mokre włosy nałóż jogurt naturalny. „Odżywkę” trzymaj około godziny pod ręcznikiem. Następnie spłucz ciepłą wodą i umyj włosy delikatnym szamponem.

4) Zrób maseczkę z zielonej glinki: do dwóch łyżek glinki dodaj trochę wody i wetrzyj w skórę głowy. Zmyj po 15 minutach.

5) Płucz włosy wywarem z ziół. Do problemów z łupieżem zalecany jest m.in. nagietek, rumianek, pokrzywa i skrzyp polny.

6) Nałóż maseczkę z jajka (do ubitej piany z białka dodaj żółtko i dokładnie wymieszaj) i przykryj głowę ręcznikiem. Po upływie 30 minut spłukuj maseczkę chłodną wodą.

Znacie więcej  domowych sposobów na walkę z łupieżem? Który stosowaliście? Czy są one skuteczne czy lepiej zainwestować w przeciwłupieżowy szampon?

OCENA
0.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
2 + 5 =