Choroby Domowe sposoby na łupież

Domowe sposoby na łupież

-

Przed myciem głowy:

1) Wsmaruj 2 łyżki ciepłej oliwy z oliwek w skórę. Po około 20 minutach umyj głowę. Powtarzaj 1-2 razy w tygodniu. Oliwa natłuści i odżywi Twoją skórę.

2) W skórę wetrzyj ocet jabłkowy rozcieńczony w wodzie w proporcjach 1:1. Trzymaj 5 minut i dokładnie umyj włosy.

3) Wmasuj w skórę głowy olej kokosowy i pozostaw na pół godziny. Spłucz i umyj włosy.

Po myciu głowy:

1) Zastosuj napar z tymianku (1 łyżeczka na szklankę), gdyż ma on działanie grzybobójcze. Wetrzyj go w skórę głowy i nie spłukuj.

2) Wetrzyj w skórę głowy sok z połówki cytryny. Po 15-20 minutach spłukuj wodą. Możesz wykorzystywać ten sposób codziennie, ale najwyżej przez dwa tygodnie. Zamiast cytryny możesz użyć na tej samej zasadzie ocet jabłkowy

3) Na mokre włosy nałóż jogurt naturalny. „Odżywkę” trzymaj około godziny pod ręcznikiem. Następnie spłucz ciepłą wodą i umyj włosy delikatnym szamponem.

4) Zrób maseczkę z zielonej glinki: do dwóch łyżek glinki dodaj trochę wody i wetrzyj w skórę głowy. Zmyj po 15 minutach.

5) Płucz włosy wywarem z ziół. Do problemów z łupieżem zalecany jest m.in. nagietek, rumianek, pokrzywa i skrzyp polny.

6) Nałóż maseczkę z jajka (do ubitej piany z białka dodaj żółtko i dokładnie wymieszaj) i przykryj głowę ręcznikiem. Po upływie 30 minut spłukuj maseczkę chłodną wodą.

Znacie więcej domowych sposobów na walkę z łupieżem? Który stosowaliście? Czy są one skuteczne czy lepiej zainwestować w przeciwłupieżowy szampon?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Uprawa jarzębiny – jak to robić?

Jarząb pospolity, jarzębina Sorbus aucuparia w naturalnym środowisku występuje na terenie całej Europy oraz Azji Zachodniej.

Ćwiczenia na szyję

Szyja, włosy, biust – stanowią atrybuty kobiecości. Przywiązujemy podwójną wagę do ich wyglądu, świeżości, dbamy o ich pielęgnację i piękny wygląd. Skóra szyi, podobnie jak i twarzy, a nawet szybciej, traci wraz z wiekiem swą jędrność i gładkość, jej powierzchnia zostaje naznaczona pierwszymi zmarszczkami, traci swe piękno. Szyja i kark to także miejsca, których mięśnie są bardzo napięte. Stres często gnieździ się w mięśniach karku, które wtedy bolą. Czy istnieją sposoby na giętką szyję, które pozwoliłyby nam zachować jej urodę oraz wzmocnić mięśnie?

Zobacz też

Jak zaaranżować kuchnię z salonem?

Decydując się na kuchnię otwartą na salon, musimy mieć świadomość zarówno zalet, jak i wad takiego rozwiązania. Tego rodzaju aranżacja daje nam okazję do ciągłego przebywania z resztą domowników i czerpania przyjemności ze wspólnego gotowania. Jest to też dobra metoda na powiększenie małej, niefunkcjonalnej kuchni. Z jednej strony mamy lepiej zagospodarowaną przestrzeń, z drugiej – przebywając w salonie jesteśmy stale narażeni na zapachy gotowanych potraw oraz typową kuchenną krzątaninę i hałas. Jeżeli jednak dobrze zaaranżujemy przestrzeń, wyeksponowane zostaną jej walory, a niedogodności – ograniczone do minimum.

Elementy odblaskowe: Jak jesteś widoczny na drodze?

Bezpieczeństwo pieszych na drodze w dużej mierze zależy od dobrej widoczności. Na każdym kroku słyszy się, jak ważne jest...

Mocna latarka – 5 dowodów na to, że musisz ją mieć!

W ostatnich latach dużą popularność zdobyły nowoczesne mocne latarki LED. Co jasne, najpierw trafiły one do różnego rodzaju służb...

Może Cię zainteresuje: