Choroby Hemoroidy - informacje

Hemoroidy – informacje

-

Lekarzom nie udało się jednoznacznie ustalić, co powoduje hemoroidy. Najczęściej źródła ich powstania doszukuje się w otyłości, spowodowanej wzrostem ciśnienia brzusznego oraz w często występujących zaparciach. Osoby, które spożywają posiłki bogate w błonnik, są mniej narażone na pojawienie się guzów krwawiczych. Hemoroidów nie można zazwyczaj zlikwidować za pomocą lekarstw, ale można złagodzić ich objawy. Zaleca się stosowanie nasiadówek: do miski należy nalać ciepłą, nie za gorącą, wodę na wysokość 8 cm i siedzieć w niej przez 15 minut. Czynność najlepiej powtórzyć trzykrotnie w przeciągu dnia. Jeżeli objawy żylaków zaostrzą się, można przez zacząć zażywać panadol bądź inny lek, który zawiera acetaminofen. Niestety skutki takiej kuracji mogą być widoczne dopiero po dwóch tygodniach.

Zabiegi. Zmierzające do pozbycia się hemoroidów, są zazwyczaj wykonywane w gabinecie lekarskim. Jedną z metod stosowanych przez lekarzy są zastrzyki – pod względem bólu nie różnią się one od zwykłych zastrzyków, a dzięki wstrzyknięciu do guzów takich substancji, jak fenol, chinina czy mocznik, w dziewięciu przypadkach na dziesięć udaje się zaleczyć żylaki. Niestety zabieg należy powtórzyć po dwóch, trzech latach. Innym, mnie skutecznym sposobem na usunięcie hemoroidów jest podwiązanie go. Na guzek nakłada się gumkę, która pozwala odciąć dopływ krwi. Metoda sprawdza się w trzech przypadkach na cztery.

Jeżeli medycyna nie sprawdzi się w leczeniu żylaków, pozostają nowocześniejsze sposoby na pozbycie się ich. W przypadku zewnętrznych guzów krwawiczych można uciec się do koagulacji lub kauteryzacji, czyli usunięcia hemoroidów za pomocą promieni laserowych lub podczerwonych. Metoda ta charakteryzuje się dużą skutecznością, a w razie niepowodzenia zabieg można powtórzyć. W przypadku wewnętrznych guzów krawiczych zaleca się zabieg chirurgiczny. Niestety, w tym przypadku niezbędna jest operacja. Pacjenta poddaje się znieczuleniu ogólnemu, zaś po zakończonym zabiegu przez ok. tydzień musi on pozostać w szpitalu. Chociaż tylko w pięciu przypadkach na sto zabieg kończy się niepowodzeniem, istnieje ryzyko, że trzeba będzie go powtórzyć. Wszystko zależy od tego, czy pacjent zmieni tryb życia i przejdzie na odpowiednią dietę.
Osobom, które mają hemoroidy, może przynieść ulgę nacieranie ich wazeliną. Powinny one unikać pozycji siedzącej, jak najkrócej wypróżniać się, szczególnie dbać i higienę odbytu i zwracać uwagę na regularny oddech podczas wysiłku fizycznego.

Macie jakieś sprawdzone sposoby na walkę z hemoroidami? Podzielcie się nimi w komentarzach.

Poprzedni artykułRzucanie palenia
Następny artykułPrzedawkowanie witamin – skutki
Arnika Mazur

Żyję w przekonaniu, że podstawą dobrego samopoczucia jest zdrowie – zarówno fizyczne, psychiczne, jak i społeczne. Popieram akcje i kampanie społeczne, które służą budowaniu świadomości obywatelskiej.

Jestem zwolenniczką zdrowego odżywiania, opartego zwłaszcza na diecie wegetariańskiej i kuchni pięciu przemian. Angażuje się w działalność sektora pozarządowego. Szczególnie jest jej bliska ochrona środowiska. Wyznaje zasady świadomej konsumpcji i racjonalnego zużycia zasobów.

Preferuję zdrowy tryb życia, oparty na rozwoju wewnętrznym i dbaniu o kondycję fizyczną. Z zainteresowaniem śledzę nowinki z lifestyle. Dostrzegam duży potencjał w alternatywnych metodach leczenia, fitoterapii i medycynie niekonwencjonalnej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Jakie ćwiczenia w ciąży? Przykłady

Jeśli przed ciążą prowadziłaś regularny trening, nie ma żadnych przeciwwskazań do jego kontynuacji (oczywiście z pewnymi modyfikacjami). Jeśli przed zajściem w ciążę nie należałaś do zbyt aktywnych osób, powinnaś to jak najszybciej w tym okresie zmienić. Dlaczego warto i jak ćwiczyć w ciąży? Dowiemy się z tekstu poniżej.

Pomysły na majówkową imprezę

Wszyscy lubimy długi weekend. Jedni skrzętnie go planują, rezerwując czy to drogie hotele, czy pole namiotowe, inni spędzają go bez większych planów na błogim lenistwie. Grunt, to wrzucić na luz i złapać do kieszeni trochę słońca.

Zobacz też

Muffinki orzechowe – przepis

Muffinki to puszyste babeczki pieczone w specjalnych papierowych foremkach zwanych papilotkami. Do Polski przywędrowały z krajów zachodniej Europy, robiąc niesamowitą karierę swym charakterystycznym kształtem, różnorodnym smakiem i dowolnością w tworzeniu nowych przepisów.

Na czym polega organizacja dużego eventu?

Oglądając widowiskowe eventy, nie zawsze zdajemy sobie sprawę, jak wielki był ogrom pracy i jak różnorodne zadania mieli do...

Lampy LED – dlaczego warto wybrać to rozwiązanie?

50 000 godzin! Tyle wynosi średni czas pracy żarówki LED. Oznacza to, że jedna żarówka ledowa, może pracować nieprzerwanie...

Może Cię zainteresuje: