Jak leczyć anginę domowymi sposobami?

Choroby    
ocena

Angina to poważna choroba zakaźna roznoszona drogą kropelkową. Nie należy jej mylić z zapaleniem migdałków innego pochodzenia. Leczenie podstawowe powinien bezwzględnie prowadzić lekarz: zaleci antybiotyki. Niezależnie od antybiotykoterapii można wykorzystać domowe sposoby na wzmocnienie efektu leczniczego. Przyniesie to wiele korzyści.

Jak leczyć anginę domowymi sposobami?

http://pixabay.com

Do najbardziej charakterystycznych objawów towarzyszących anginie należą:
- białe naloty na migdałkach i bolesne gardło
- wysoka temperatura
- bóle stawowo-mięśniowe
- wymioty (najczęściej u kilkuletnich dzieci)
- poczucie kompletnego rozbicia oraz zmęczenie.

Lekarz przy anginie zaleca stosowanie antybiotyków - trzeba je skrupulatnie stosować, by uniknąć poważnych i niebezpiecznych powikłań po chorobie. Nieleczona lub niedoleczona angina może wywołać komplikacje w postaci rozwoju chorób autoimmunologicznych, czyli takich, w których układ odpornościowy kieruje swoje działanie przeciw własnym tkankom.

Leczenie podstawowe można wspomagać następującymi domowymi sposobami:
- Płukanie jamy ustnej i gardła roztworami o działaniu odkażającym: ziołowymi gotowymi płukankami lub herbatkami z szałwii, rumianku, tymianku. Na chore gardło dobrze wpływa też płukanie nalewką propolisową lub roztworem wody i miodu. Sprawdzona przez wiele pokoleń jest płukanka sporządzona z łyżeczki soli kuchennej i szklanki przegotowanej wody. Odkażającą płukankę można przygotować też z kilku kropli olejku z drzewka herbacianego - ale uwaga: roztworu nie wolno połykać, więc zaleca się, by nie stosowały go dzieci.
- Stosowanie okładów z cebuli - cebulę drobno się szatkuje, owija w płócienną szmatkę i przykłada na bolące gardło.
- Używanie leków homeopatycznych dopasowanych do objawów towarzyszących anginie.
- Wzmacnianie sił obronnych organizmu przez stosowanie zdrowej, lekkostrawnej i obfitującej w witaminy diety, zażywanie syntetycznych preparatów witaminowo-mineralnych oraz odstawienie używek (w tym kawy i czarnej herbaty), niezdrowych przekąsek i białego pieczywa. Wskazane jest przyjmowanie witaminy C oraz witamin A, E oraz z grupy B. Idealnie na wzmocnienie organizmu działa jedzenie dużych ilości czosnku - najlepiej na surowo lub lekko obgotowanego.
- Popijanie zdrowych, lekko ciepłych napojów sporządzonych z rozcieńczonych soków owocowych, wzbogaconych syntetyczną witaminą C lub sporą ilością soku z cytryny. Można dodać do napojów imbir i miód. Można tez przygotować napój z przegotowanej wody, wzbogacony o czosnek.
- Jedzenie lodów - to terapia szczególnie lubiana przez dzieci, ale skuteczna tylko w niektórych przypadkach i przy założeniu, że zastosowało się ją w początkowym stadium choroby.

Mieliście kiedyś anginę? Jak się leczyliście?

OCENA
4.83
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
3 + 4 =