Choroby Jak leczyć anginę domowymi sposobami?

Jak leczyć anginę domowymi sposobami?

-

Do najbardziej charakterystycznych objawów towarzyszących anginie należą:
– białe naloty na migdałkach i bolesne gardło
– wysoka temperatura
– bóle stawowo-mięśniowe
– wymioty (najczęściej u kilkuletnich dzieci)
– poczucie kompletnego rozbicia oraz zmęczenie.

Lekarz przy anginie zaleca stosowanie antybiotyków – trzeba je skrupulatnie stosować, by uniknąć poważnych i niebezpiecznych powikłań po chorobie. Nieleczona lub niedoleczona angina może wywołać komplikacje w postaci rozwoju chorób autoimmunologicznych, czyli takich, w których układ odpornościowy kieruje swoje działanie przeciw własnym tkankom.

Leczenie podstawowe można wspomagać następującymi domowymi sposobami:
– Płukanie jamy ustnej i gardła roztworami o działaniu odkażającym: ziołowymi gotowymi płukankami lub herbatkami z szałwii, rumianku, tymianku. Na chore gardło dobrze wpływa też płukanie nalewką propolisową lub roztworem wody i miodu. Sprawdzona przez wiele pokoleń jest płukanka sporządzona z łyżeczki soli kuchennej i szklanki przegotowanej wody. Odkażającą płukankę można przygotować też z kilku kropli olejku z drzewka herbacianego – ale uwaga: roztworu nie wolno połykać, więc zaleca się, by nie stosowały go dzieci.
– Stosowanie okładów z cebuli – cebulę drobno się szatkuje, owija w płócienną szmatkę i przykłada na bolące gardło.
– Używanie leków homeopatycznych dopasowanych do objawów towarzyszących anginie.
– Wzmacnianie sił obronnych organizmu przez stosowanie zdrowej, lekkostrawnej i obfitującej w witaminy diety, zażywanie syntetycznych preparatów witaminowo-mineralnych oraz odstawienie używek (w tym kawy i czarnej herbaty), niezdrowych przekąsek i białego pieczywa. Wskazane jest przyjmowanie witaminy C oraz witamin A, E oraz z grupy B. Idealnie na wzmocnienie organizmu działa jedzenie dużych ilości czosnku – najlepiej na surowo lub lekko obgotowanego.
– Popijanie zdrowych, lekko ciepłych napojów sporządzonych z rozcieńczonych soków owocowych, wzbogaconych syntetyczną witaminą C lub sporą ilością soku z cytryny. Można dodać do napojów imbir i miód. Można tez przygotować napój z przegotowanej wody, wzbogacony o czosnek.
– Jedzenie lodów – to terapia szczególnie lubiana przez dzieci, ale skuteczna tylko w niektórych przypadkach i przy założeniu, że zastosowało się ją w początkowym stadium choroby.

Mieliście kiedyś anginę? Jak się leczyliście?

Katarzyna Kieś-Kokocińska

Katarzyna Kieś-Kokocińska – ukończyła studia biologiczne na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. Jej specjalnością jest genetyka. Pracowała m.in. jako mikrobiolog w dużym zakładzie produkcyjnym z branży spożywczej. Od kilku lat związana z nowymi mediami. Jej artykuły można znaleźć w wielu internetowych serwisach i w wydawnictwach drukowanych. Pasjonatka natury, nowoczesnych technologii i telepracy.

Nasz specjalista pisze o sobie:

Cierpię na niezaspokojoną ciekawość świata – od zawsze. Uwielbiam podróże – te małe i te duże, przy czym każda z nich musi mieć sens. A jest nim poznawanie nowych miejsc i ludzi. Jestem niezależna (co niektórych doprowadza do szewskiej pasji), jak każdy szanujący się Lew chadzam własnymi drogami (najczęściej w towarzystwie psa), stawiam sobie wysoko poprzeczkę, mam własne zdanie, a moim ulubionym pytaniem - od czasów dzieciństwa - jest: „dlaczego?”.

Pisanie to jedna z moich pasji, podobnie jak dzielenie się wiedzą. Odkąd pamiętam, fascynowały mnie biologia i związki człowieka z naturą. W zrozumieniu mechanizmów tych zjawisk bardzo pomogły mi studia (również te podejmowane bodaj od przedszkola w ogrodzie i wśród menażerii mieszkającej w domu moich Dziadków). Kiedy zrozumiałam, że nie uda mi się wykopać żywego dinozaura na pustyni Gobi, zapałałam miłością do genetyki. I tak weszłam w świat struktur o wymiarach mikro oraz nano.

Uważam, że każdy z nas został przez naturę obdarowany potężnym potencjałem – drzemią w nas siły, dzięki którym możemy cieszyć się życiem,  realizować marzenia i – co bardzo ważne – odbudowywać zdrowie. Trzeba jednak wsłuchiwać się w sygnały wysyłane przez organizm,  przywiązywać wagę do zdrowych nawyków i czuć się częścią natury.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Czarny PR – co to jest?

Wiele razy można było poczytać o wpadkach różnych firm w prasie. Ktoś nagle gdzieś coś komuś szepnął, i choć nie wiadomo skąd wzięła się plotka, już wszyscy ją powtarzają, a firma wije się tłumacząc i łagodząc sytuację. I już nie jest ważne, czy to prawda, czy nie – łatka przylgnęła. A czy to był przypadek, czy czarny PR, wie tylko ten, kto informację puścił w obieg…

Jak radzić sobie ze starzeniem?

Starzenie się przebiega różnie, w zależności od osoby, doświadczeń życiowych, usposobienia, kultury, w jakiej dana osoba wzrasta, jej sytuacji ekonomicznej, rodzinnej, zdrowotnej. Mnóstwo czynników ma wpływ na to, czy dana osoba jest w stanie zaakceptować starzenie się, czy też przychodzi jej to z trudem. Zdecydowanie jednak starość i proces starzenia się nie powinny być tematem tabu.

Zobacz też

Wyznaczanie celów w sporcie

Aby odnosić sukcesy, drużyna musi posiadać wspólny cel, tak, aby każdy z graczy dążył do jego osiągnięcia. Dlatego też tak istotne jest jego dokładne określenie.

Żwirek silikonowy dla kota – czym różni się od innych żwirków?

Żwirek do kuwet to wbrew pozorom niezwykle istotny element kociej wyprawki. Dziś w sklepach dostępnych kilka różnych typów, każdy...

Na co zwracać uwagę, kupując buty na zimę

Większość sklepów kusi sezonowymi wyprzedażami marek. Warto przyjrzeć się im dokładniej i złowić super perełkę dla siebie. Podpowiadamy, na...

Może Cię zainteresuje: