Choroby Jak odróżnić katar sienny od zwykłego?

Jak odróżnić katar sienny od zwykłego?

-

Gdy mamy do czynienia z katarem siennym objawia się on:

– wodnistym konsystencją
– kichaniem
– swędzeniem w nosie

Katar sienny wywołują alergeny, którymi mogą być pyłki roślin: wierzby, olchy, brzozy, topoli, wszelkiego rodzaju trawy oraz zbóż.

Podczas kataru siennego mogą występować dodatkowe objawy:

– łzawienie
– zaczerwienienie oczy
– swędzenie oczu
– spuchnięcie oczy

Jak zapobiegać katarowi siennemu?

Główną przyczyną jest kontakt z alergenami, w związku z tym najważniejszą sprawą jest ograniczenie kontaktu z pyłkami. Niestety bardzo często jest to niemożliwe, można jednak
spróbować:

1. W okresie kwitnięcia roślin należy ograniczyć wyjazdy za miasto.
2. Lepiej korzystać ze spacerów po deszczu lub w czasie jego trwania.
3. Urlop trzeba planować z uwzględnieniem regionów kwitnięcia roślin uczulających.
4. Nie należy wychodzić na spacer bez okularów słonecznych
5. Dobrze spać przy zamkniętym oknie.

Dlaczego szukacie takich informacji? Czy okazały się pomocne?

Joanna Rayzacher

Joanna Rayzacher - skończyła studia socjologiczne i dziennikarskie. Pracowała w portalach zajmujących się tematyką kobiecą, związaną z pielęgnacją ciała i wizażem (m.in.: kobiety.pl), czasopismach (m.in.: "Moda&Styl", "Dzieciaki") oraz w radiu. Od 2009 roku współpracuje z magazynem "Pro-KREACJA" i zajmuje się projektami społecznymi w fundacji "Dbam o Zdrowie".

Nasz specjalista pisze o sobie:

Zawsze lubiłam obserwować ludzi, interesowało mnie co mówią i myślą, także co mogą zrobić, aby czuć się lepiej.

Praktyki dziennikarskie odbyłam w portalu Rossnet.pl, zajmującym się tematyką dotyczącą urody oraz zdrowia. W przeszłości współpracowałam (przez kilka lat) z pismem „Moda&Styl”, gdzie pisałam artykuły dotyczące tematyki lifestylowej (na przykład artykuł o subkulturze lolit), jak również przeprowadzałam wywiady, m.in.: rozmowę z projektantem mody - Wojtkiem Dziedzicem oraz twórcą nowatorskich projektów designerskich - Tomkiem Rygalikiem.

W piśmie „Dzieciaki” byłam autorką artykułów dotyczących diagnoz problemów społecznych oraz sposobów ich rozwiązania (przemoc w rodzinie, tolerancja), jak również problemami zdrowotnymi (ciąża, wcześniaki, anomalie). W portalu Kobiety.pl. pisałam m.in.: reportaże o popularności lumpeksów, eseje o atrakcyjności fizycznej, kulturze masowej, dandyzmie oraz felietony.

Obecnie współpracuję z magazynem „Pro-KREACJA”. Zawodowo jestem związana z Fundacją „Dbam o Zdrowie”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Leki dopochwowe – stosowanie

Leki dopochwowe mogą być ordynowane z różnych powodów. Mają też rozmaitą postać: kremy, żele, globulki... Bez względu na wskazanie lecznicze i formę leku jedno zalecenie pozostaje zawsze aktualne: przed aplikacją środka należy umyć ręce.

Jakie witaminy dla nastolatków?

Okres dojrzewania i gwałtownego wzrostu wymaga dostarczania organizmowi kompleksu witamin. Zapotrzebowanie wzrasta wraz z obniżeniem odporności, ale też w sytuacjach wzmożonego wysiłku fizycznego i umysłowego. W przypadku nastolatków niedobór witamin wpływa zasadniczo na naukę, obniżając zdolność koncentracji i pamięci.

Zobacz też

Jak planować inwestycje?

Strategia inwestycyjna to dział sztuki inwestowana...

Na czym polega organizacja dużego eventu?

Oglądając widowiskowe eventy, nie zawsze zdajemy sobie sprawę, jak wielki był ogrom pracy i jak różnorodne zadania mieli do...

Lampy LED – dlaczego warto wybrać to rozwiązanie?

50 000 godzin! Tyle wynosi średni czas pracy żarówki LED. Oznacza to, że jedna żarówka ledowa, może pracować nieprzerwanie...

Może Cię zainteresuje: