Choroby Jęczmień - leczenie

Jęczmień – leczenie

-

Można wypróbować domowe sposoby na szybsze zlikwidowanie tej dolegliwości. Od bardzo dawna wykorzystywane jest w tym celu złoto, czasem i srebro. Należy pocierać powstający jęczmień złotą biżuterią. Ważne, by była ona oczyszczona, np. spirytusem. Daje to efekty, ale tylko w przypadku, gdy wykonujemy to zaraz na początku infekcji, gdy czujemy swędzenie, czy zauważymy zaczerwienienie.

Innym rozwiązaniem jest wykonywanie gorących okładów, np. z torebek po herbacie, co przyspieszy rozwój i tym samym zniknięcie jęczmienia.

Można także wykonywać kompres z naparu z pietruszki, rumianku czy świetlika łąkowego. Należy je wykonywać 4 razy dziennie.

Innym sposobem leczenia jest herbata ze świeżego mniszka lekarskiego, którą powinno się pić minimum 2 razy dziennie.

Na noc możemy zrobić okład z zielonej herbaty.

Uwaga!

Pamiętajmy, że jeżeli przez dłuższy okres czasu jęczmień nie schodzi, należy bezwzglednie skonsultować się z lekarzem.

Macie problemy z pojawiącymi się jęczmieniami? Jak sobie z nimi radzicie? Czy potarcie złotą obrączką rzeczywiście działa? Podzielcie się swoimi doświadczeniami.

Poprzedni artykułOdra – objawy
Następny artykułJęczmień na oku – przyczyny
Magdalena Solarz

Magdalena Solarz - studentka IV roku farmacji Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Interesuje się tenisem ziemnym, była zawodniczka Polskiego Związku Tenisowego. Ukończyła kurs wychowawców kolonijnych, wielokrotnie była wychowawcą i pomocnikiem instruktora tenisa ziemnego na obozach tenisowo-tanecznych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Kiedy następuje przedawnienie mandatu drogowego?

Ukaranie kierowcy mandatem drogowym podlega przedawnieniu, jednakże nie należy się tym sugerować, gdyż ściąganie płatności mandatów następuje w trybie przepisów o postępowaniu egzekucyjnym w administracji, zaś organem egzekucyjnym jest w tym przypadku nie komornik, lecz naczelnik Urzędu Skarbowego.

Zimowa depresja – przyczyny, objawy, leczenie

Depresja zimowa zaliczana jest do zaburzeń afektywnych sezonowych, do depresji atypowych. Depresja sezonowa najczęściej przejawia się w okresie jesienno-zimowym, kiedy dzień staje się krótszy. Cechuje się tym, że obniżenie nastroju rozpoczyna się w jesieni, a wiosną czy latem mija. Depresja zimowa najprawdopodobniej związana jest z zaburzeniem rytmu okołodobowego u człowieka, na skutek braku ilości światła słonecznego wczesnym rankiem.

Zobacz też

Jak robić dobre portrety – jak dobrze fotografować ludzi?

Jak wiadomo, nikt z nas nie jest idealny. Fotograf powinien posiąść zdolność dostrzegania mankamentów urody swoich modeli i umiejętnie je tuszować już na etapie fotografowania, za pomocą odpowiedniego ustawienia ich przed obiektywem.

Mocna latarka – 5 dowodów na to, że musisz ją mieć!

W ostatnich latach dużą popularność zdobyły nowoczesne mocne latarki LED. Co jasne, najpierw trafiły one do różnego rodzaju służb...

Zakupy spożywcze online?

Polacy od lat dokonują zakupów przez Internet. Dostępność produktów w sieci jest bardzo wysoka, a sprzedawcy oferują konkurencyjne ceny....

Może Cię zainteresuje: