Choroby Katar - przyczyny, objawy, skutki

Katar – przyczyny, objawy, skutki

-

Domowe sposoby na katar:

– napar z czarnego bzu, lipy, rumianku
– herbata z miodem lub sokiem malinowym
– mleko z miodem i czosnkiem.

Można również stosować krople łagodzące oraz spraye do nosa, jednak nie dłużej niż przez 5 dni. Katar, w 85% przypadków wywoływany jest przez wirusy przenoszone drogą kropelkową. Warto więc udać się na konsultacje do lekarza aby wyeliminować groźne choroby.

Inne rodzaje katarów:

Nie zawsze jednak cieknący nos jest efektem przeziębienia. W przypadku kataru alergicznego wodnista wydzielina z nosa utrzymuje się prze wiele miesięcy co jest bardzo uciążliwe. Może on pojawiać się cyklicznie w zależności od natężenie występujących alergenów.

Innym rodzajem kataru jest bardziej gesty w swojej formie katar zatokowy, któremu towarzyszy ból głowy (szczególnie przy pochylaniu). Może być on wywołany przez zapalenie zatok.

Katar u dzieci

Katar jest szczególnie niebezpieczny w przypadku małych dzieci, które nie opanowały odruchu czyszczenia noska. U niemowląt może zagrozić ich życiu, gdyż uniemożliwia normalne oddychanie, np. w momencie ssania przy karmieniu. Małe dzieci nie potrafią oddychać przez nos i nie posiadają odruchów kaszlowych.

Znane powiedzenie „katar nieleczony trwa tydzień a leczony 7 dni” ma w sobie dużo prawdy. Wszelkiego rodzaju leki, mają na celu jedynie złagodzenie objawów, tak aby cieknący nos nie utrudniał nam oddychania, szczególnie w trakcie snu. Jednak kobiety w ciąży nie powinny przyjmować żadnych specyfików, leczących katar bez konsultacji z lekarzem.

Przedłużający się katar może być przyczyną zapalenia ucha środkowego. Dlatego jeśli towarzyszy mu kaszel i gorączka należy niezwłocznie udać się do lekarza.

Uwaga!

katar, przeziębienie, choroby, zdrowie, cieknący nos, katar u dzieci, co na katar, przewlekły katar, katar alergiczny, katar domowe sposoby

Jakie znacie sposoby na walkę z katarem? Podzielcie się nimi w komentarzach.

Poprzedni artykułFryzury na studniówkę
Następny artykułŁzawienie oczu – przyczyny
Joanna Rayzacher

Joanna Rayzacher - skończyła studia socjologiczne i dziennikarskie. Pracowała w portalach zajmujących się tematyką kobiecą, związaną z pielęgnacją ciała i wizażem (m.in.: kobiety.pl), czasopismach (m.in.: "Moda&Styl", "Dzieciaki") oraz w radiu. Od 2009 roku współpracuje z magazynem "Pro-KREACJA" i zajmuje się projektami społecznymi w fundacji "Dbam o Zdrowie".

Nasz specjalista pisze o sobie:

Zawsze lubiłam obserwować ludzi, interesowało mnie co mówią i myślą, także co mogą zrobić, aby czuć się lepiej.

Praktyki dziennikarskie odbyłam w portalu Rossnet.pl, zajmującym się tematyką dotyczącą urody oraz zdrowia. W przeszłości współpracowałam (przez kilka lat) z pismem „Moda&Styl”, gdzie pisałam artykuły dotyczące tematyki lifestylowej (na przykład artykuł o subkulturze lolit), jak również przeprowadzałam wywiady, m.in.: rozmowę z projektantem mody - Wojtkiem Dziedzicem oraz twórcą nowatorskich projektów designerskich - Tomkiem Rygalikiem.

W piśmie „Dzieciaki” byłam autorką artykułów dotyczących diagnoz problemów społecznych oraz sposobów ich rozwiązania (przemoc w rodzinie, tolerancja), jak również problemami zdrowotnymi (ciąża, wcześniaki, anomalie). W portalu Kobiety.pl. pisałam m.in.: reportaże o popularności lumpeksów, eseje o atrakcyjności fizycznej, kulturze masowej, dandyzmie oraz felietony.

Obecnie współpracuję z magazynem „Pro-KREACJA”. Zawodowo jestem związana z Fundacją „Dbam o Zdrowie”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Naleśniki z pieczarkami – przepis

Naleśniki z pieczarkami doskonale smakują podawane na ciepło, jak i na zimno. Dla wielbicieli pieczarek do tego dania polecamy również sos pieczarkowy.

Jakie kraje warto zwiedzić?

Każdy wie, że aby obejrzeć starożytne zabytki, warto wybrać się do Egiptu, Włoch, Grecji. Aby podziwiać cuda przyrody, należy ruszyć do USA, Australii, Skandynawii. Walory Francji, Hiszpanii czy Indii też są powszechnie znane. Tymczasem na świecie jest wiele fascynujących, ale „nieodkrytych” wciąż krajów. Przyjrzymy się trzem takim, które leżą w niedużej odległości od Polski.

Zobacz też

Jak leczyć bulimię?

Kate Moss, znana brytyjska modelka, wywołała skandal wypowiadając zdanie „Nothing tastes as good as skinny feels” („nie można czuć się lepiej niż kiedy jest się szczupłą osobą”). Odczytano to jako zachętę dla dziewcząt aby odchudzały się w sposób niekontrolowany.

Czy warto zainwestować w deskorolkę elektryczną?

Nowoczesne rozwiązania sprzętowe z roku na rok zyskują na popularności. Coraz chętniej wykorzystujemy je do codziennego użytku i posługujemy...

Pokarmy stałe w diecie niemowlęcia. ABC rozszerzania diety

Rozszerzanie diety to niezwykle ważny etap w życiu każdego niemowlęcia. Wprowadzanie pokarmów stałych pozwala bowiem nie tylko poznawać nowe...

Może Cię zainteresuje: