Kiła - objawy

Choroby    
ocena

Objawy tej choroby nie pojawiają się od razu. Początkowo można ją zdiagnozować jedynie poprzez testy VDRL czy USR.

Kiła - objawy

photoxpress.com

Okres utajenia tej choroby może trwać nawet 2 lata. To, że nie występują żadne objawy, nie świadczy o tym, że nie jest zagrożeniem dla chorego.

Czasami choroba ta już po pierwszych tygodniach od pojawienia się tzw. pierwotnej zmiany, daje objawy ze strony układu limfatycznego. Zauważalne jest powiększenie węzłów chłonnych.

W drugim okresie choroby- 9 tygodni od zarażenia, pojawiają się wysypki. Nie swędzą ani nie pieką. Mogą sama ulec wygojeniu, ale mogą powracać w postaci sączących grudek. Na tym etapie choroby chory może odczuwać bóle gardła, głowy, może wystąpić gorączka.

Trzeci okres choroby może przebiegać pod różnymi postaciami. Objawy także są zróżnicowane i mogą mieć różne nasilenie. Na tym etapie choroby może dojść do uszkodzenia układu nerwowego, m.in. nerwu wzrokowego, co ostatecznie może doprowadzić do utraty wzroku. Może dojść także do uszkodzenia układu krwionośnego. W miejscu wysypki mogą pojawić się guzy.

UWAGA!

U dzieci może wystąpić kiła wrodzona. Pojawia się to, gdy dziecko urodzone jest przez matkę, która w ciąży nie podjęła leczenia. Objawy mogą pojawić się już w momencie urodzenia lub po pewnym czasie od urodzenia.

Podejrzewacie, że mogliście zarazić się kiłą? Jakie objawy Was niepokoją? Dajcie znać.

OCENA
5.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
2 + 5 =