Kolki - jak sobie z nimi radzić?

Choroby    
ocena

Kolka może być bardzo dokuczliwa. Najczęściej ból sam przechodzi. Jedna, gdy staje się bardzo uporczywą dolegliwością, która często się powtarza i długo nie ustępuje zalecane jest leczenie farmakologiczne, a czasami nawet zabieg operacyjny.

Kolki - jak sobie z nimi radzić?

sxc.hu

W trakcie wysiłku może dojść do wystąpienia kolki. Po kilkudziesięciu sekundach sama przechodzi. Ten rodzaj kolki nie wymaga leczenia farmakologicznego. Aby zmniejszyć częstość jej występowania, należy regularnie uprawiać sport i nie wykonywać go w ciągu pierwszej godziny po posiłku. Jeśli już wystąpi należy się lekko schylić i głeboko, regularnie oddychać. To sprawi, że kolka znacznie szybciej przechodzi.

Kolka może się także pojawić po jedzeniu, kiedy jemy w stresie, w biegu. W przypadku, gdy już wystąpią, należy położyć się na chwilę, Wykonać ciepły okład na podbrzusze.

UWAGA!

Zalecana jest dieta bogata w błonnik, zmniejszona ilość tłuszczy zwierzęcych, a zwiększona ilość pieczonych owoców i warzyw. Poza tym należy pić dużą ilość wody mineralnej. W przypadku wystąpienia kolki, zalecane jest picie ziołowych herbatek. Jeśli te nie pomagają należy przyjąć leki rozkurczowe lub przeciwbólowe.

Często dopadają Was kolki? W jakich sytuacjach? Co wtedy robicie? Podzielcie się swoimi doświadczeniami.

OCENA
0.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
1 + 3 =