Choroby Kolki - jak sobie z nimi radzić?

Kolki – jak sobie z nimi radzić?

-

W trakcie wysiłku może dojść do wystąpienia kolki. Po kilkudziesięciu sekundach sama przechodzi. Ten rodzaj kolki nie wymaga leczenia farmakologicznego. Aby zmniejszyć częstość jej występowania, należy regularnie uprawiać sport i nie wykonywać go w ciągu pierwszej godziny po posiłku. Jeśli już wystąpi należy się lekko schylić i głeboko, regularnie oddychać. To sprawi, że kolka znacznie szybciej przechodzi.

Kolka może się także pojawić po jedzeniu, kiedy jemy w stresie, w biegu. W przypadku, gdy już wystąpią, należy położyć się na chwilę, Wykonać ciepły okład na podbrzusze.

Uwaga!

Zalecana jest dieta bogata w błonnik, zmniejszona ilość tłuszczy zwierzęcych, a zwiększona ilość pieczonych owoców i warzyw. Poza tym należy pić dużą ilość wody mineralnej. W przypadku wystąpienia kolki, zalecane jest picie ziołowych herbatek. Jeśli te nie pomagają należy przyjąć leki rozkurczowe lub przeciwbólowe.

Często dopadają Was kolki? W jakich sytuacjach? Co wtedy robicie? Podzielcie się swoimi doświadczeniami.

Magdalena Solarz

Magdalena Solarz - studentka IV roku farmacji Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Interesuje się tenisem ziemnym, była zawodniczka Polskiego Związku Tenisowego. Ukończyła kurs wychowawców kolonijnych, wielokrotnie była wychowawcą i pomocnikiem instruktora tenisa ziemnego na obozach tenisowo-tanecznych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Po co osłona na obiektyw?

Powodów do korzystania z osłony obiektywu jest kilka. Po pierwsze chroni ona obiektyw przed niepożądanymi odblaskami słońca czy lampy błyskowej, które to mogłyby spowodować powstanie nieładnych odblasków na zdjęciach i pozbawić je kontrastu.

Umowa o współpracy – wzór

Umowa o współpracy jest umową nienazwaną,...

Zobacz też

Jak przyjmować krytykę?

Krytyka, której doświadczasz, jest nieodłączną częścią naszego życia. Tysiące osób podważa nasze decyzje, zachowanie czy opinie, dlatego powinniśmy umieć odróżnić źródła tej krytyk. Czy są to eksperci w danej dziedzinie, bliscy nam ludzie, chcący naszego dobra czy może zwykli zazdrośnicy?

Elementy odblaskowe: Jak jesteś widoczny na drodze?

Bezpieczeństwo pieszych na drodze w dużej mierze zależy od dobrej widoczności. Na każdym kroku słyszy się, jak ważne jest...

Mocna latarka – 5 dowodów na to, że musisz ją mieć!

W ostatnich latach dużą popularność zdobyły nowoczesne mocne latarki LED. Co jasne, najpierw trafiły one do różnego rodzaju służb...

Może Cię zainteresuje: