Choroby Krwiomocz - przyczyny

Krwiomocz – przyczyny

-

Do przyczyn krwiomoczu należą:

– kamica układu moczowego

– urazy układu moczowo- płciowego

– zmiany zapalne w obrębie układu moczowego

– przerost gruczołu krokowego

– zmiany nowotworowe w obrębie układu moczowo- płciowego

– obecność ciała obcego w pęcherzu lub cewce moczowej

– zmiany popromienne

Zauważyliście u siebie dziwną barwę moczu? Wiecie, z czym może się to wiązać? A może zdążyliście skonsultować się z lekarzem? Podzielcie się swoimi doświadczeniami.

Magdalena Solarz

Magdalena Solarz - studentka IV roku farmacji Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Interesuje się tenisem ziemnym, była zawodniczka Polskiego Związku Tenisowego. Ukończyła kurs wychowawców kolonijnych, wielokrotnie była wychowawcą i pomocnikiem instruktora tenisa ziemnego na obozach tenisowo-tanecznych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Dystans podczas rozmowy

Savoir-vivre sugeruje zachowanie dystansu podczas rozmowy. Nieodpowiednia odległość jest pierwszym sygnałem do zakończenia dialogu. Zbyt bliski dystans to już spoufalanie się, a duża odległość uniemożliwia nawiązanie kontaktu.

Co zrobić, kiedy warzywa się rozgotują?

Ugotowanie warzyw tak, aby nie były zbyt miękkie, ani zbyt twarde czasami okazuje się nie lada wyczynem. Jednak kiedy przydarzyło się nam przegapić optymalny moment wyłowienia warzyw z wrzątku, można wykorzystać w zupełnie inny sposób.

Zobacz też

Jak leczyć sepsę?

Rozważania na temat leczenia sepsy należy rozpocząć od wyjaśnienia, czym właściwie jest sepsa. Wśród wielu osób pokutuje błędne przekonanie, że jest to choroba zakaźna. Nic bardziej mylnego! Sepsa, która kiedyś określana była mianem posocznicy, to pewien zespół ogólnoustrojowej reakcji zapalnej, która wytworzyła się w związku z toczącym się zakażeniem w organizmie danego człowieka.

Mocna latarka – 5 dowodów na to, że musisz ją mieć!

W ostatnich latach dużą popularność zdobyły nowoczesne mocne latarki LED. Co jasne, najpierw trafiły one do różnego rodzaju służb...

Zakupy spożywcze online?

Polacy od lat dokonują zakupów przez Internet. Dostępność produktów w sieci jest bardzo wysoka, a sprzedawcy oferują konkurencyjne ceny....

Może Cię zainteresuje: