Lamblioza u dzieci - objawy

Choroby    
ocena

Lamblioza to zakażenie bardzo często występujące u dzieci. Szczególnie często występuje w wieku dwóch do pięciu lat. Wywołane jest przez pasożyty- Giardia lamblia lub Lamblia intenstinalis. Jest to pasożyt należący do grupy wiciowców, który zamieszkują\e przewód pokarmowy człowieka. Do zakażenia dochodzi przez połknięcie cyst tego pasożyta. Do organizmu dziecka lamblia może się dostać przez spożycie niemytych owoców, warzyw, picie nieprzegotowanej wody. Zagrożeniem jest także niemycie rąk po wyjściu z toalety, branie do buzi brudnych zabawek.

Lamblioza u dzieci - objawy

photoxpress.com

Zakażeniu temu towarzyszą objawy głównie z przewodu pokarmowego ze względu na to, że pasożyt ten bytuje w przewodzie pokarmowym człowieka. Chory może skarżyć się na bóle brzucha, okolic brzucha, wzdęcia, bóle wrzodowe, zgagę, nudności. Poza tym wystepuje odbijanie, wydzielanie gazów. Czasami może dojść do wystąpienia stanów podżółtaczkowych, nieżytu żołądka. Poza tym występuje brak apetytu, zmęczenie, bóle, zawroty głowy, męczliwość. W przypadku dzieci, pierwszymi występującymi objawami są biegunki lub zaparcia, które utrzymują się przez długi okres czasu. U dzieci może dojść do niedożywienia.

UWAGA!

W przebiegu chorób pasożytniczych u chorego mogą wystąpić niedobory wielu składników. Spowodowane jest to tym, że pasożyt pobiera odpowiednie dla siebie składniki pokarmu. Z tego powodu może dojść do anemii. Można zaobserwować także przewlekłe przeziębienie, katar, chrypkę, odczyny alergiczne. Jeśli chodzi o występujące odczyny alergiczne i ich leczenie, to należy najpierw usunąć pasożyty z organizmu człowieka, a dopiero później próbować wyeliminować występującą alergię.

Celem leczenia zakażenia pasożytami, nie tylko z grupy wiciowców, jest całkowite usunięcie ich z organizmu chorego, ale także pozbycie się wszystkich toksyn, które wytwarzane są przez określone pasożyty i wywołują negatywne działanie na organizm ludzki.

Podejrzewacie u siebie lub u swojego dziecka lamblie? Jakie objawy Was niepokoją? Dajcie znać.

OCENA
0.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
1 + 5 =