Leczenie hemoroidów domowymi sposobami

Choroby    
ocena

Jak uniknąć problemów z hemoroidami? Jak je leczyć?

Leczenie hemoroidów domowymi sposobami

http://pixabay.com

Kłopoty z hemoroidami to niezwykle drażliwa i wstydliwa sprawa dla każdego, kto się z nią boryka. Na forach internetowych można spotkać wiele wpisów osób, które za wszelką cenę chcą uniknąć wizyty u proktologa. Niestety mamy dla Was złą wiadomość: hemoroidów (a właściwie choroby hemoroidalnej) nie da się wyleczyć domowymi sposobami. Istnieją jednak metody, dzięki którym może nam się udać zapobiec chorobie oraz łagodzić jej objawy. Niezależnie od poniższych porad, kiedy rozpoznasz u siebie objawy zapalenia hemoroidów, powinieneś udać się do lekarza. Nieleczony stan zapalny hemoroidów prowadzi do licznych i poważnych dolegliwości, które często wymagają leczenia operacyjnego.

Aby uniknąć oraz łagodzić chorobę hemoroidalną, musisz dbać przede wszystkim o dietę i unikać w niej tych produktów, które powodują zaparcia. Ogranicz w swoim jadłospisie ostre przyprawy, słodycze (w tym czekoladę) oraz alkohol i zastąp je owocami oraz warzywami, które o niebo lepiej wpływają na system trawienny. W diecie nie powinno zabraknąć zatem tych produktów, które są bogate w błonnik oraz odpowiedniej ilości płynów. Pamiętaj także, że stosowanie środków przeczyszczających nie jest w przypadku kłopotów z zaparciami dobrym rozwiązaniem - ani dla Twojego żołądka, ani dla Twojego odbytu. Obok biegunek również silne parcie podczas wypróżniania może stać się jedną z przyczyn choroby.

Ważna jest także odpowiednika dawka ruchu. Na problemy z hemoroidami bardziej bowiem narażone są zarówno osoby otyłe, jak i te, które siedzą za przysłowiowym biurkiem. Są jednak również takie dyscypliny sportowe, które wręcz mogą sprzyjać rozwojowi stanu zapalnego guzków krwawniczych. Zdecydowanie czujniejsi pod tym względem powinni być kolarze, osoby uprawiające jazdę konną, podnoszenie ciężarów bądź zajmujące się zawodowo prowadzeniem samochodów. Oczywiście zmiana zawodu nie jest łatwą sprawą, ale wprowadzenie większej dawki ruchu w czasie wolnym to nic trudnego. Tym bardziej, że aktywność fizyczna wpływa świetnie na cały nasz organizm i zdrowie w ogólności.

Uwaga: W aptece możesz znaleźć wiele środków „na hemoroidy”, ale leczenie na własną rękę nie jest dobrym sposobem. Stan zapalany guzków krwawniczych nie jest prostą sprawą i dobranie środków farmaceutycznych w każdym wypadku wymaga porady lekarza. Zanim sięgniesz po czopki bądź maści, lepiej odwiedź proktologa.

Swojemu cierpieniu możesz jednak ulżyć. W przypadku bólu związanego ze stanem zapalanym hemoroidów zalecane są ciepłe kąpiele oraz tzw. nasiadówki w naparze z kory dębu i okłady z lodu.

OCENA
0.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
3 + 1 =