Leniwe oko - leczenie

Choroby    
ocena

“Leniwe oko” to wada nazywana inaczej amblyopią. Może być następstwem zeza. Wada ta polega na zmniejszeniu zdolności widzenia w jednym oku. Leczenie leniwego oka polega na zasłonięciu tego zdrowego, prawidłówo “pracującego” oka, zmuszając tym samym oko leniwe do większej pracy.

Leniwe oko - leczenie

http://pixabay.com

Jeżeli chodzi o leczenie farmakologiczne, wykorzystuje się krople do oczu, zawierające odpowiednie substancje czynne. W przypadku, gdy schorzenie to zostanie stosunkowo wcześnie wykryte można zastosować specjalne okulary korekcyjne czy soczewki. Jeśli jednak wada ta jest już zaawansowana, to nie wystarczy.

Obecnie do leczenia leniwego oka polecana jest akupunktura. Zbieg ten polega na nakłuwaniu specjalnymi igłami określonych miejsc w obrębie narządu wzroku. Lekarze nie namawiają jednak rodziców dzieci cierpiących na to schorzenie do wybrania akupunktury.

UWAGA!

Mimo, iż zostały przeprowadzone badania, na podstawie których dopuszczona jest ta metoda do leczenie amblyopii, ze względu na to, że badania nie obejmowały zbyt dużych ilości pacjentów, a poza tym jest mała liczba lekarzy na świecie, którzy naprawdę dobrze wykonują akupunkturę.

Cierpicie na zespół leniwego oka? Jak wygląda leczenie? Podzielcie się doświadczeniami.

OCENA
1.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
3 + 1 =