Na co pomaga miód?

Choroby    
ocena

Miód nazywany jest „pokarmem dla bogów” nie tylko ze względu na niewątpliwe walory smakowe, ale również przez liczne właściwości lecznicze, które posiada. Włączenie miodu do codziennej diety niewątpliwie pomoże nam uniknąć wielu dolegliwości i chorób oraz znacznie poprawi kondycję zdrowotną!

Na co pomaga miód?

http://pixabay.com

Ogólne właściwości miodu:

1) Miód zbawiennie działa na układ krwionośny. Wzmacnia wydolność i reguluje pracę mięśnia sercowego, polepsza krążenie oraz przeciwdziała miażdżycy. Zalecany jest także dla osób z nadciśnieniem.

2) Miód wzmacnia także układ odpornościowy. Skutecznie leczy objawy przeziębienia i grypy, m.in. ułatwiając odkrztuszanie oraz łagodząc ból gardła.

3) Miód dobroczynnie wpływa na układ trawienny; zalecany jest szczególnie przy schorzeniach wątroby oraz dróg żółciowych. Powinny spożywać go również osoby, u których zdiagnozowano wrzody żołądka. Miód radzi sobie także z problemem braku apetytu.

4) Miód regeneruje, uelastycznia i odżywia naszą skórę. Może być używany przy problemach z gojeniem się ran, tym bardziej, że zmniejsza ryzyko pojawienia się blizn. Ze względu na działanie antybakteryjne miód poleca się do walki z pryszczami i zmianami skórnymi. Może być także stosowany jako kosmetyk do pielęgnacji włosów. 

5) Miód ma także pozytywny wpływ na układ nerwowy. Ma właściwości uspokajające, stąd zaleca się spożywanie miodu w kłopotach z bezsennością, w stanach niepokoju, apatii, depresji, ale również pobudzenia nerwowego (stresu).

Miód gryczany jest zalecany osobom w stanach wyczerpania, przemęczenia i przy nerwicach. Sprzyja regeneracji po przebytej chorobie; działa uodparniająco i odtruwająco oraz przyspiesza leczenie złamań. Dzięki zawartej w nim rutynie miód gryczany wzmacnia i oczyszcza naczynia krwionośne, zapobiegając m.in. miażdżycy.

Miód rzepakowy jest polecany osobom, które mają problemy z układem krążenia. Działa także korzystnie na trzustkę, wątrobę, drogi żółciowe, nerki i drogi moczowe. Ma właściwości odtruwające. Stosuje się go przy stanach zapalnych górnych oddechowych. Reguluje poziom hormonów oraz funkcjonowanie tarczycy u kobiet.

Miód spadziowy jest zalecany przy chorobach dróg oddechowych (m.in. ułatwia odkrztuszanie), przy katarze, problemach z sercem i układem krążenia. Ponadto pobudza metabolizm i wpływa uspokajająco.

Miód lipowy to miód, w który powinny się zaopatrzyć osoby cierpiące na bezsenność, gdyż ma właściwości uspokajające. Szczególnie pomaga również zwalczyć przeziębienie (podobnie jak miód malinowy), problemy z oskrzelami, zatokami oraz kaszel. Działa przeciwgorączkowo i wspomaga leczenie zapalenia płuc.

Miód akacjowy zalecany jest przy problemach trawiennych, zapaleniach żołądka i jelit oraz zgadze i nadkwaśności. Pomaga w leczeniu wrzodowych oraz zaburzeń wątroby. Działa regeneracyjnie przy zmęczeniu i osłabieniu organizmu.

OCENA
0.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
3 + 3 =