Choroby Na co pomaga miód?

Na co pomaga miód?

-

Ogólne właściwości miodu:

1) Miód zbawiennie działa na układ krwionośny. Wzmacnia wydolność i reguluje pracę mięśnia sercowego, polepsza krążenie oraz przeciwdziała miażdżycy. Zalecany jest także dla osób z nadciśnieniem.

2) Miód wzmacnia także układ odpornościowy. Skutecznie leczy objawy przeziębienia i grypy, m.in. ułatwiając odkrztuszanie oraz łagodząc ból gardła.

3) Miód dobroczynnie wpływa na układ trawienny; zalecany jest szczególnie przy schorzeniach wątroby oraz dróg żółciowych. Powinny spożywać go również osoby, u których zdiagnozowano wrzody żołądka. Miód radzi sobie także z problemem braku apetytu.

4) Miód regeneruje, uelastycznia i odżywia naszą skórę. Może być używany przy problemach z gojeniem się ran, tym bardziej, że zmniejsza ryzyko pojawienia się blizn. Ze względu na działanie antybakteryjne miód poleca się do walki z pryszczami i zmianami skórnymi. Może być także stosowany jako kosmetyk do pielęgnacji włosów.

5) Miód ma także pozytywny wpływ na układ nerwowy. Ma właściwości uspokajające, stąd zaleca się spożywanie miodu w kłopotach z bezsennością, w stanach niepokoju, apatii, depresji, ale również pobudzenia nerwowego (stresu).

Miód gryczany jest zalecany osobom w stanach wyczerpania, przemęczenia i przy nerwicach. Sprzyja regeneracji po przebytej chorobie; działa uodparniająco i odtruwająco oraz przyspiesza leczenie złamań. Dzięki zawartej w nim rutynie miód gryczany wzmacnia i oczyszcza naczynia krwionośne, zapobiegając m.in. miażdżycy.

Miód rzepakowy jest polecany osobom, które mają problemy z układem krążenia. Działa także korzystnie na trzustkę, wątrobę, drogi żółciowe, nerki i drogi moczowe. Ma właściwości odtruwające. Stosuje się go przy stanach zapalnych górnych oddechowych. Reguluje poziom hormonów oraz funkcjonowanie tarczycy u kobiet.

Miód spadziowy jest zalecany przy chorobach dróg oddechowych (m.in. ułatwia odkrztuszanie), przy katarze, problemach z sercem i układem krążenia. Ponadto pobudza metabolizm i wpływa uspokajająco.

Miód lipowy to miód, w który powinny się zaopatrzyć osoby cierpiące na bezsenność, gdyż ma właściwości uspokajające. Szczególnie pomaga również zwalczyć przeziębienie (podobnie jak miód malinowy), problemy z oskrzelami, zatokami oraz kaszel. Działa przeciwgorączkowo i wspomaga leczenie zapalenia płuc.

Miód akacjowy zalecany jest przy problemach trawiennych, zapaleniach żołądka i jelit oraz zgadze i nadkwaśności. Pomaga w leczeniu wrzodowych oraz zaburzeń wątroby. Działa regeneracyjnie przy zmęczeniu i osłabieniu organizmu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Pobranie krwi pępowinowej – po co?

Magazynowanie krwi pępowinowej jest coraz bardziej...

Krem z tymiankiem do twarzy – jak zrobić? Przepis

Krem tymiankowy to kolejny kosmetyk naturalny. W swoim składzie zawiera ekstrakt z Thymus vulgaris – Tymianku pospolitego. Jest to niewielka wieloletnia roślina zielna. Posiada ona cienkie pędy, na których osadzone są parami szarozielone liście. Posiada także fioletowe kwiaty.

Zobacz też

Pozew o rozwód – wzór

Pozew o rozwód każdy z małżonków może samodzielnie napisać i złożyć w sądzie. Jednakże w związku z nowelizacją Kodeksu postępowania cywilnego, która weszła w życie dnia 3 maja 2012 r. ustanowiono prekluzję dowodową. Zgodnie z nowym brzmieniem art. 207 § 6 k.p.c., sąd pomija spóźnione (niepowołane w pozwie) twierdzenia i dowody, chyba że strona uprawdopodobni, że nie zgłosiła ich w pozwie, odpowiedzi na pozew lub dalszym piśmie przygotowawczym bez swojej winy lub że uwzględnienie spóźnionych twierdzeń i dowodów nie spowoduje zwłoki w rozpoznaniu sprawy albo że występują inne wyjątkowe okoliczności. Zatem pozew o rozwód powinien zostać starannie przygotowany.

Mocna latarka – 5 dowodów na to, że musisz ją mieć!

W ostatnich latach dużą popularność zdobyły nowoczesne mocne latarki LED. Co jasne, najpierw trafiły one do różnego rodzaju służb...

Zakupy spożywcze online?

Polacy od lat dokonują zakupów przez Internet. Dostępność produktów w sieci jest bardzo wysoka, a sprzedawcy oferują konkurencyjne ceny....

Może Cię zainteresuje: