Niedowaga - przyczyny

Choroby    
ocena

Niedowaga to w ostatnim czasie bardzo poważny problem, zwłaszcza wśród młodych dziewcząt. Telewizja, prasa pokazuje nam osoby o idealnej sylwetce, projektanci mody także przedstawiają swoje kolekcje na modelkach - “wieszakach”. Obserwacja takiego świata, doprowadziła do tego, że dziewczyny mają ogromną ilość kompleksów i dążą do figury “idealnej”. Niestety droga ta jest bardzo często kosztem ich zdrowia.

Niedowaga - przyczyny

http://pixabay.com

Wielokrotnie rodzice nie są w stanie poradzić sobie z tym problem i wytłumaczyć dziecku, że takie postępowanie może być zagrożeniem dla jego zdrowia. Są także sytuacje, kiedy środowisko, w którym przebywa młoda dziewczyna wywiera na nią wpływ. Takie sytuacje są chore i jak można zauważyć na ulicach bardzo trudne do rozwiązania.

Niedowaga może także wystąpić u osób, które wcale się nie odchudzają. Może być ona skutkiem stresu, zmartwień w życiu. Są osoby, które w sytuacjach stresowych zajadają się, często również słodyczami, co powoduje wzrost wagi, ale część osób wręcz przeciwnie nie jest w stanie nic jeść w stresie, albo je bardzo mało. To może także doprowadzić do niedowagi.

Kolejną przyczyną niedowagi jest choroba. Do chorób, które mogą się do tego przyczynić są: choroby metaboliczne, pasożytnicze, nowotworowe czy zaburzenie wchłaniania pokarmów.

Zbyt niska masa ciała może też mieć podłoże genetyczne. Na to mamy już niewielki wpływ. Zdarza się, że osoby, które bardzo dużo jedzą są bardzo chude.

UWAGA!

Widzimy, że przyczyn niedowagi jest kilka. Poza pierwszą nie jesteśmy w stanie bez badań stwierdzić, co u nas odpowiada za zbyt niską masę ciała. Niektóre czynniki odpowiadające za to zjawisko można leczyć, więc warto dowiedzieć się co to za przyczyna. Dodatkowo przyczyna ta czasem moze zagrażać życiu, więc spadek na wadze, należy odczytywać jako sygnał ostrzegawczy, że coś złego dzieje się w naszym organizmie i jak najszybciej udać się do lekarza.

Cierpicie na niedowagę? Z czym ją łączycie? Jak wygląda Wasza dieta? Podzielcie się swoimi doświadczeniami.

OCENA
1.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
5 + 3 =