Problemy skóry głowy

Choroby    
ocena

Wrażliwa skóra głowy to często problem kobiet stosujących zabiegi trwałej ondulacji czy farbowania. Zapalenie objawia się swędzeniem, podrażnieniem skóry głowy, pieczeniem czy uczuciem dyskomfortu. Nieraz objawy podobne są do tych, jakie występują podczas problemów z łupieżem. Skóra łuszczy się, a na ubraniu pojawiają się białe ślady. Jak sobie radzić z wrażliwą skórą głowy?

Problemy skóry głowy

sxc.hu

Jeżeli wiesz, że masz skłonność do zapalnych stanów skóry głowy lub jest ona po prostu wrażliwa i wymaga odpowiedniego traktowania, musisz być bardzo ostrożna przy wyborze zabiegów fryzjerskich. Najlepiej nie podrażniać skóry zabiegiem trwałej ondulacji,  farbowania czy utleniania włosów. Wrażliwa skóra głowy na pewno zareaguje na te zabiegi, niestety będzie to doświadczenie mało przyjemne.

Skóra głowy pod wpływem silnych zabiegów fryzjerskich ulega większemu przesuszeniu, często będzie sprawiać wrażenie napiętej i odczuwane będzie silne swędzenie. Trwała czy farbowanie nie tylko działają bowiem destrukcyjnie na strukturę włosa, ale też na skórę głowy, sprawiając, że staje się  ona podrażniona. Jeśli masz wrażliwą skórę głowy, najlepiej zrezygnuj z tego typu zabiegów. 

Nie tylko radykalne posunięcia fryzjerskie mogą przyczynić się do wzmożenia wrażliwości skóry głowy. Może na nią źle wpłynąć także stosowanie kosmetyków o mocnym działaniu. Żele, lakiery do włosów, pianki – przyczynią się do przesuszenia skóry głowy i do wystąpienia niepożądanych objawów. Mając wrażliwą skórę głowy najlepiej zrezygnować także z silnych kosmetyków przeznaczonych do pielęgnacji włosów.

Objawem wrażliwej skóry głowy może też być łupież, stanowiący efekt łojotoku. Wówczas skóra głowy może swędzieć, charakteryzować się zaczerwieniami, a włosy będą się przetłuszczać. Najlepiej zaopatrzyć się wówczas w aptece w środek przeciwłupieżowy, który złagodzi objawy.

Jeśli cierpimy z powodu wrażliwej skóry głowy najlepiej pielęgnować włosy i skórę za pomocą  kosmetyków o łagodnym działaniu. Dobrze, jeśli będą one bazować na składnikach naturalnych, takich jak wyciągi z roślin, kwiatów czy owoców. Nie będą one podrażniać, a wręcz przeciwnie, łagodzić dolegliwości i objawy związane z nadwrażliwością skóry głowy.

W dzisiejszym świecie czasem ciężko zrezygnować z nowoczesnych wynalazków fryzjerskich. Lubimy zmieniać nasz naturalny wygląd, eksperymentować, zmieniać wizerunek. Korzystamy z możliwości, jakich nie miały kobiety jeszcze nie tak dawno temu. Kiedy mamy problemy ze skórą głowy musimy jednak dokonywać zmian racjonalnie, pamiętając, że zdrowie jest najważniejsze i stosować mniej inwazyjne zabiegi oraz kosmetyki.

Czy informacje zawarte w artykule okazały się pomocne? Wypowiadajcie się w komentarzach.

OCENA
1.50
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
5 + 4 =