Choroby Problemy skóry głowy

Problemy skóry głowy

-

Jeżeli wiesz, że masz skłonność do zapalnych stanów skóry głowy lub jest ona po prostu wrażliwa i wymaga odpowiedniego traktowania, musisz być bardzo ostrożna przy wyborze zabiegów fryzjerskich. Najlepiej nie podrażniać skóry zabiegiem trwałej ondulacji, farbowania czy utleniania włosów. Wrażliwa skóra głowy na pewno zareaguje na te zabiegi, niestety będzie to doświadczenie mało przyjemne.

Skóra głowy pod wpływem silnych zabiegów fryzjerskich ulega większemu przesuszeniu, często będzie sprawiać wrażenie napiętej i odczuwane będzie silne swędzenie. Trwała czy farbowanie nie tylko działają bowiem destrukcyjnie na strukturę włosa, ale też na skórę głowy, sprawiając, że staje się ona podrażniona. Jeśli masz wrażliwą skórę głowy, najlepiej zrezygnuj z tego typu zabiegów.

Nie tylko radykalne posunięcia fryzjerskie mogą przyczynić się do wzmożenia wrażliwości skóry głowy. Może na nią źle wpłynąć także stosowanie kosmetyków o mocnym działaniu. Żele, lakiery do włosów, pianki – przyczynią się do przesuszenia skóry głowy i do wystąpienia niepożądanych objawów. Mając wrażliwą skórę głowy najlepiej zrezygnować także z silnych kosmetyków przeznaczonych do pielęgnacji włosów.

Objawem wrażliwej skóry głowy może też być łupież, stanowiący efekt łojotoku. Wówczas skóra głowy może swędzieć, charakteryzować się zaczerwieniami, a włosy będą się przetłuszczać. Najlepiej zaopatrzyć się wówczas w aptece w środek przeciwłupieżowy, który złagodzi objawy.

Jeśli cierpimy z powodu wrażliwej skóry głowy najlepiej pielęgnować włosy i skórę za pomocą kosmetyków o łagodnym działaniu. Dobrze, jeśli będą one bazować na składnikach naturalnych, takich jak wyciągi z roślin, kwiatów czy owoców. Nie będą one podrażniać, a wręcz przeciwnie, łagodzić dolegliwości i objawy związane z nadwrażliwością skóry głowy.

W dzisiejszym świecie czasem ciężko zrezygnować z nowoczesnych wynalazków fryzjerskich. Lubimy zmieniać nasz naturalny wygląd, eksperymentować, zmieniać wizerunek. Korzystamy z możliwości, jakich nie miały kobiety jeszcze nie tak dawno temu. Kiedy mamy problemy ze skórą głowy musimy jednak dokonywać zmian racjonalnie, pamiętając, że zdrowie jest najważniejsze i stosować mniej inwazyjne zabiegi oraz kosmetyki.

Czy informacje zawarte w artykule okazały się pomocne? Wypowiadajcie się w komentarzach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Zespół Munchhausena – na czym polega, objawy

Zespół Munchhausena wziął swoją nazwę od nazwiska barona – Karla von Munchhausena – niemieckiego szlachcica, żołnierza, wielkiego podróżnika i awanturnika. Służył on w armii rosyjskiej, uczestniczył w wojnach przeciw Turcji. Był również bohaterem zarówno literackim, jak i filmowym. Sławę zawdzięcza napisanej przez Rudolfa E. Rapse’a powieści „Niezwykłe przygody Barona Munchhausena”.

Jak zabić Sima w The Sims 3?

W The Sims 3 możemy zabić swojego Sima na kilka brutalnych sposobów:

Zobacz też

Pedicure żelowy – krok po kroku

Każdej z nas, po całym dniu ciężkiej pracy, należy się chwila relaksu i wytchnienia. Takie ukojenie, dla zmęczonych całodziennym chodzeniem stóp, stanowić może kąpiel z dodatkiem pachnących olejków oraz soli morskiej.

Na czym polega organizacja dużego eventu?

Oglądając widowiskowe eventy, nie zawsze zdajemy sobie sprawę, jak wielki był ogrom pracy i jak różnorodne zadania mieli do...

Lampy LED – dlaczego warto wybrać to rozwiązanie?

50 000 godzin! Tyle wynosi średni czas pracy żarówki LED. Oznacza to, że jedna żarówka ledowa, może pracować nieprzerwanie...

Może Cię zainteresuje: