Problemy ze wzwodem przed 40 - przyczyny

Choroby    
ocena

Jeśli starszy pan, jak Jack Nicholson w komedii „Lepiej późno niż później”, sięga po Viagrę, żeby zaspokoić swoją partnerkę, nikt się specjalnie nie dziwi. Jeśli jednak robi to młody mężczyzna, można przypuszczać, że coś jest nie tak. Poważne problemy z erekcją we wczesnym wieku są bowiem czymś niepokojącym.

Jeśli nie są one wynikiem zaburzeń organicznych, czyli jakiegoś uszkodzenia wywołanego wypadkiem czy zabiegiem chirurgicznym, należy przypuszczać, że mamy do czynienia z zaburzeniami psychologicznymi. Używając pewnej przenośni, można powiedzieć, że erekcja rodzi się w męskiej głowie. Jeżeli mężczyzna ma kompleksy na punkcie rozmiaru swojego penisa lub panicznie obawia się, że nie zaspokoi swojej partnerki, zaczyna podświadomie wywoływać problemy ze wzwodem. Zaburzenie to może dodatkowo pogłębiać niezrozumienie i brak wsparcia ze strony kobiety.
problemy ze wzwodem
Mężczyzna mający tendencję do kłopotów z erekcją najwięcej sukcesów łóżkowych może osiągnąć w stałym związku, ponieważ nieregularny seks z przypadkowymi partnerkami wywołuje stres i poczucie bycia egzaminowanym za każdym razem. Z drugiej strony taki mężczyzna chcąc nieustannie sprawdzać się w łóżku, może dążyć do kontaktów erotycznych z wieloma partnerkami, czym tylko zaostrza swoje problemy. Również jeśli posiada on stałą partnerkę, ale ich relacja przeżywa poważny kryzys, panicznie obawia się ciąży lub został zdradzony, także może się to odbić w sferze seksu.

Kłopoty ze wzwodem miewają także przyczyny zupełnie niezwiązane z erotyką, na przykład ciężkie przeżycia, utrata bliskiej osoby czy długotrwały stres. Patrząc z innej strony, istnieje  prawdopodobieństwo, że młody mężczyzna zaczął nadużywać alkoholu, co dodatkowo w połączeniu z nałogiem nikotynowym miewa zgubne skutki dla męskiej erekcji. Bywa również i tak, że przyczyną kłopotów ze wzwodem są nietypowe pragnienia seksualne, których nie zaspokaja stała partnerka, a mężczyzna nie potrafi bez określonych bodźców dostatecznie się podniecić. Jest to dość poważny problem dotyczący całego związku wynikający ze złych nawyków seksualnych.

Fot. sxc.hu

UWAGA!

Generalnie, jeśli kłopoty z erekcją nie są jednorazowym incydentem, ale mają charakter powtarzalny, należy zasięgnąć porady specjalisty. Pomimo że fakt wyjawienia obcej osobie tak intymnych spraw może nie być zbyt przyjemny, warto udać się po pomoc. Trudno być własnym lekarzem i diagnozować swoje dolegliwości.

Gdzie szukalibyście informacji na temat zdrowia seksualnego? Podzielcie się swoją opinią.

OCENA
5.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
3 + 3 =