Problemy ze wzwodem - przyczyny

Choroby    
ocena

Mężczyzna w różnych okresach swojego życia przeżywa seks nieco inaczej. Bardzo młodzi mężczyźni mają ogromny apetyt na miłość erotyczną, podejmują aktywność w tej dziedzinie jak najczęściej i nie są raczej długodystansowcami. Z upływem czasu zaczynają cenić sobie nie ilość, ale jakość łóżkowej intymności. Jednocześnie jednak wraz z wiekiem mogą się u nich pojawić kłopoty z erekcją, stąd popularność środków zwiększających potencję. Jak sobie radzić z kłopotami z erekcją?

Problemy ze wzwodem - przyczyny

photoxpress.com

Wydaje się zatem, że wszystko w niniejszej materii jest jasne. Sprawa jednak nie przedstawia się tak prosto. Na męską erekcję ma bowiem wpływ wiele różnorodnych czynników. Jak twierdzą specjaliści, kłopoty ze wzwodem rzadko wynikają z poważnych problemów zdrowotnych.

Oczywiście choroby takie, jak cukrzyca, nadciśnienie czy przerost prostaty z natury rzeczy będą wpływały na erekcję. Jednak są to dolegliwości związane raczej z wiekiem. Tymczasem niejednokrotnie zdarza się, że w łóżku zawodzą również mężczyźni w sile wieku. W tych przypadkach przyczyn należy szukać na podłożu psychologicznym. Można tu doszukiwać się jakiejś traumy z przeszłości związanej z pierwszymi doświadczeniami seksualnymi, zwłaszcza nieudaną inicjacją seksualną. Z drugiej strony przyczyny kłopotów z potencją mogą okazać się bardzo prozaiczne.

Najbardziej powszechnym czynnikiem cywilizacyjnym destrukcyjnie wpływającym na sferę seksualną jest stres. Mężczyzna po ciężkim dniu w pracy, zwłaszcza jeśli ciąży na nim duża odpowiedzialność, rzadko kiedy ma ochotę na łóżkowe eksperymenty. Co ciekawe, hamująco na męski wzwód może podziałać również zbyt duża presja ze strony partnerki, która oczekuje od kochanka nieustannej gotowości do seksu. Nie bez znaczenia jest też jakość relacji w związku. Ciągłe kłótnie, wzajemna wrogość i emocjonalny chłód nie sprzyjają męskiej erekcji. Ważną rolę odgrywa również osoba samej partnerki, a zwłaszcza to, czy dba ona o swój wygląd, odpowiedni nastrój  w sypialni czy seksowną bieliznę. W przypadku kłopotów z erekcją osobną grupę czynników odpowiedzialnych za zaburzenia w tej sferze stanowi dieta i używki, takie jak alkohol i papierosy.

Oczywiście sporadyczne problemy ze wzwodem mogą się przydarzyć każdemu mężczyźnie, jeżeli jednak mają charakter ciągły, to zamiast kupować szeroko reklamowane specyfiki, koniecznie należy odwiedzić specjalistę. Tylko to może bowiem doprowadzić do trwałego, a nie tylko doraźnego rozwiązania problemu.

Gdzie szukalibyście informacji na temat niepokojących Was problemów intymnych? Podzielcie się swoją opinią.

OCENA
2.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
4 + 4 =