Choroby Problemy ze wzwodem - przyczyny

Problemy ze wzwodem – przyczyny

-

Wydaje się zatem, że wszystko w niniejszej materii jest jasne. Sprawa jednak nie przedstawia się tak prosto. Na męską erekcję ma bowiem wpływ wiele różnorodnych czynników. Jak twierdzą specjaliści, kłopoty ze wzwodem rzadko wynikają z poważnych problemów zdrowotnych.

Oczywiście choroby takie, jak cukrzyca, nadciśnienie czy przerost prostaty z natury rzeczy będą wpływały na erekcję. Jednak są to dolegliwości związane raczej z wiekiem. Tymczasem niejednokrotnie zdarza się, że w łóżku zawodzą również mężczyźni w sile wieku. W tych przypadkach przyczyn należy szukać na podłożu psychologicznym. Można tu doszukiwać się jakiejś traumy z przeszłości związanej z pierwszymi doświadczeniami seksualnymi, zwłaszcza nieudaną inicjacją seksualną. Z drugiej strony przyczyny kłopotów z potencją mogą okazać się bardzo prozaiczne.

Najbardziej powszechnym czynnikiem cywilizacyjnym destrukcyjnie wpływającym na sferę seksualną jest stres. Mężczyzna po ciężkim dniu w pracy, zwłaszcza jeśli ciąży na nim duża odpowiedzialność, rzadko kiedy ma ochotę na łóżkowe eksperymenty. Co ciekawe, hamująco na męski wzwód może podziałać również zbyt duża presja ze strony partnerki, która oczekuje od kochanka nieustannej gotowości do seksu. Nie bez znaczenia jest też jakość relacji w związku. Ciągłe kłótnie, wzajemna wrogość i emocjonalny chłód nie sprzyjają męskiej erekcji. Ważną rolę odgrywa również osoba samej partnerki, a zwłaszcza to, czy dba ona o swój wygląd, odpowiedni nastrój w sypialni czy seksowną bieliznę. W przypadku kłopotów z erekcją osobną grupę czynników odpowiedzialnych za zaburzenia w tej sferze stanowi dieta i używki, takie jak alkohol i papierosy.

Oczywiście sporadyczne problemy ze wzwodem mogą się przydarzyć każdemu mężczyźnie, jeżeli jednak mają charakter ciągły, to zamiast kupować szeroko reklamowane specyfiki, koniecznie należy odwiedzić specjalistę. Tylko to może bowiem doprowadzić do trwałego, a nie tylko doraźnego rozwiązania problemu.

Gdzie szukalibyście informacji na temat niepokojących Was problemów intymnych? Podzielcie się swoją opinią.

Agnieszka Czarkowska

Agnieszka Czarkowska - absolwentka Polonistyki UJ, doktorantka na tym samym wydziale. Publikowała w pracach zbiorowych, książkach i czasopismach literackich. Interesuje się literatura współczesną, filmem oraz problematyką psychologii związków partnerskich.

 

Nasz specjalista pisze o sobie:

W literaturze, sztuce i życiu fascynuje mnie głównie jedno – fenomen ludzkiego życia we wszystkich jego przejawach, szczególnie manifestujący się w miłości. Już Freud odkrył, że eros jest główną siłą twórczą napędzającą nasze działania. Miłość erotyczna w swoich różnorodnych odcieniach: od nieśmiałego zauroczenia po namiętny seks stanowi nie tylko naturalną dyspozycję człowieka, ale również doskonały materiał diagnostyczny, na podstawie którego można wiele powiedzieć o innych dziedzinach naszego życia: kondycji duchowej, a także zdrowiu fizycznym. Dlatego myślę, że warto to zjawisko zgłębiać wciąż na nowo i odkrywać w nim własne coraz to inne oblicze.

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Jak ogłosić upadłość konsumencką?

Niespełna dwa lata temu w Polsce upadłość ogłosić mogły jedynie podmioty gospodarcze. 31 marca 2009 roku w życie weszła ustawa gwarantująca ogłoszenie upadłości również osobom fizycznym. Każdy obywatel ma prawo do bankructwa. Razem z tym prawem nabywa wielu przywilejów pomagającym w wyjściu z ciężkiej sytuacji. Ogłoszenie upadłości konsumenckiej wiąże się również z szeregiem późniejszych konsekwencji prawnych.

Jak odinstalować program?

Czasami zdarza się, że użytkownik po jakimś czasie chce zrezygnować z danego programu, a nie wie jak się za to zabrać. Dezinstalacja programów, wbrew pozorom jest bardzo łatwa i niekonieczne jest ukończenie studiów informatycznych, by ją przeprowadzić.

Zobacz też

Na czym polega degustacja wina?

Degustacja wina, tak samo jak jego podawanie, jest pewnego rodzaju sztuką. Sztuka ta nie polega jednak na sprawdzeniu smaku wina i jego ocenie. Degustacja nie jest bowiem tym samym co smakowanie czy próbowanie. Przy tego rodzaju czynności używamy nie tylko zmysłu smaku, ale też wzroku czy węchu.

Elementy odblaskowe: Jak jesteś widoczny na drodze?

Bezpieczeństwo pieszych na drodze w dużej mierze zależy od dobrej widoczności. Na każdym kroku słyszy się, jak ważne jest...

Mocna latarka – 5 dowodów na to, że musisz ją mieć!

W ostatnich latach dużą popularność zdobyły nowoczesne mocne latarki LED. Co jasne, najpierw trafiły one do różnego rodzaju służb...

Może Cię zainteresuje: