Przedwczesny wytrysk - leczenie

Choroby    
ocena

Tak naprawdę trudno jednoznacznie zdefiniować, na czym polega przedwczesny wytrysk. Realną dysfunkcję stanowią bowiem sytuacje, kiedy u mężczyzny dochodzi do ejakulacji jeszcze przez wprowadzeniem penisa do waginy. Jednak potocznie uważa się, że za przedwczesny wytrysk można uznać taki, który następuje wprawdzie w trakcie penetracji, ale zanim partnerka osiągnie pełne spełnienie. Należy zaznaczyć, że właściwie każdy młody mężczyzna, rozpoczynający dopiero życie seksualne ma problemy z właściwym panowaniem nad własnym podnieceniem.

Przedwczesny wytrysk - leczenie

sxc.hu

Kontrolowanie ejakulacji jest bowiem procesem wyuczonym, do którego najlepsze warunki pojawiają się w stałym związku z regularnie podejmowanym współżyciem. Epizodyczne sytuacje przedwczesnego wytrysku mogą się zdarzyć każdemu zdrowemu i nawet najbardziej doświadczonemu kochankowi. Problem pojawia się w momencie, gdy zaburzenie to ma charakter stały i w istotny sposób zaburza łóżkowe relacje z partnerką. Niekoniecznie trzeba od razu biegnąć do lekarza, czasem wystarczy trening z cierpliwą kochanką, podczas którego mężczyzna tuż prze zbliżającym się orgazmem przerywa stosunek, a kontynuuje dopiero po opadnięciu największego podniecenia. Ćwiczenia takie mężczyźni mogą również wykonywać samodzielnie.

Wiele dobrego w niniejszej sprawie może zdziałać również zwykła prezerwatywa, gdyż w naturalny sposób redukuje ona część wrażeń działających na męski penis podczas seksu uprawianego bez tego zabezpieczenia. Najbardziej idealną sytuacją jest akceptacja ze strony partnerki, dzięki czemu mężczyzna nie będzie przeżywał stresu i poczucia winy, które mogą tylko pogłębić problemy z przedwczesną ejakulacją. Kiedy jednak sytuacja ta się przedłuża i nie ulega poprawie, najlepiej odwiedzić specjalistę. Oprócz przyczyn psychologicznych wynikających ze złych młodzieńczych nawyków w grę mogą wchodzić jakieś problemy fizjologiczne, które dzięki odpowiedniej diagnostyce zostaną w porę wychwycone.

Istnieje obecnie szereg środków farmakologicznych pomocnych w tego typu zaburzeniach. Są to zarówno leki doustne, jak i specjalne żele i kremy zmniejszające wrażliwość penisa na bodźce.  Najważniejsze jednak to nie popadać w panikę, jak twierdzą bowiem specjaliści, przedwczesny wytrysk, mimo że jest zaburzeniem dość częstym, to jednak w ogromnej większości przypadków daje się całkowicie wyleczyć.

Gdzie szukalibyście informacji na temat niepokojących Was dolegliwości intymnych? Podzielcie się swoją opinią.

OCENA
2.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
1 + 1 =