Wrzody - objawy

Choroby    
ocena

Choroba wrzodowa żołądka czy dwunastnicy występuje obecnie u ogromnej ilości osób. Towarzyszy jej wrzód- rana, która pojawia się w ścianie żołądka czy dwunastnicy. Są to miejsca narażone na działanie kwaśnego soku żołądkowego. Stąd też objawem choroby wrzodowej jest ból, pieczenie, a wręcz uczucie palenia w górnej części brzucha. Nasilenie i częsotliwość występowania tych objawów są różne. Ból może wystąpić po jedzeniu, najczęściej w ciągu 3 godzin od posiłku.

Wrzody - objawy

photoxpress.com

Znosi się go przez wypicie szklanki mleka lub zażycie leku, którego działanie polega na zoobojętnieniu drażniącego soku żołądkowego, który ma charakter kwaśny. Zdarza się, że bóle te występują w nocy czy na czczo. Znikają one na pewien czas po zjedzeniu czegoś. Występujący ból w obrębie brzucha, promieniuje do pleców i prawego ramienia, co dodatkowo uprzykrza życie choremu. Innymi objawami, jakie mogą się pojawić w przebiegu czy rozwoju choroby wrzodowej, co zaburzenia ze strony przewodu pokarmowego- nudności, wymioty, brak łaknienia. Poza tym może wystąpić charakterystyczne uczucie pieczenia w górnej części jamy brzusznej. W przewodzie pokarmowym mogą powstać żylaki, które zaczną krwawić. Może się to objawiać wymiotami, których wygląd przypomina fusy od kawy lub krwawymi wymiotami, a konsekwencją może być niedokrwistość. Ponadto chory jest blady, zmęczony, osłabiony, może nawet dojść do zasłabnięcia.

Przyczyny choroby wrzodowej są różne. Do jej rozwoju może dojść nawet na skutek nadużywania leków przeciwbólowych z grupy NLPZ. Są to najczęściej zażywane leki, które możemy dostać w aptece bez recepty- kwas acetylosalicylowy(popularna aspiryna), ibuprofen(ibuprom). Choroba wrzodowa indukowana właśnie przez te leki, może rozwijać się i przebiegać bezobjawowo, co jest bardzo niebezpieczne, z powodu większego ryzyka wystąpienia powikłań- perforacja wrzodu, zwężeniem odźwiernika.

Podejrzewacie u siebie wrzody? Jakie objawy Was niepokoją? Dajcie znać.

OCENA
0.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
3 + 5 =