Zaburzenia orgazmu - przyczyny

Choroby    
ocena

Idąc z kimś do łóżka, zaspokajamy naszą potrzebę bliskości i czułości, jednak równie ważnym celem seksu jest czysto fizyczna przyjemność, czyli innymi słowy orgazm. Z tego powodu nigdy nie powinniśmy lekceważyć jakichkolwiek zaburzeń, które powstają na tym tle. Nie pozwólmy, by obawa przed ewentualną terapią pozbawiła nas jednego z najbardziej satysfakcjonujących elementów erotycznej gry.

Zaburzenia orgazmu - przyczyny

photoxpress.com

Zaburzenia orgazmu w przeważającej części dotyczą kobiet, ponieważ ich sposób przeżywania seksu jest ściśle związany z emocjami. Trudności te mogą polegać na całkowitej niezdolności do seksualnego szczytowania. Jeżeli kobieta mimo regularnego współżycia ze stałym partnerem nie osiąga orgazmu, należy podejrzewać, że podczas miłosnego zbliżenia nie dochodzi do należytej stymulacji najbardziej erogennych sfer jej ciała. Warto pamiętać, iż źródłem kobiecej przyjemności jest nie tylko sama penetracja pochwy, ale także, a może przede wszystkim okolice łechtaczki. Nawet jeśli partnerzy nie uprawiają seksu oralnego, w którym kobieta osiąga orgazm łechtaczkowy, łechtaczka powinna być odpowiednio pobudzana podczas każdego zbliżenia. Można powiedzieć bowiem, że jest to najpewniejszy sposób osiągnięcia seksualnego spełnienia.

Terapia zaburzeń orgazmu może również skupiać się na relacjach w związku. Bywają sytuacje kiedy okazuje się, że kochankowie za mocno skupiają się na łóżkowej technice, a za mało na pogłębieniu emocjonalnej więzi. Szczególnie dla kobiet seks pozbawiony czułości i namiętnych pieszczot, świadczących o uczuciowym zaangażowaniu partnera, szybko przestaje być atrakcyjny. Każdemu kochającemu mężczyźnie powinno zależeć na odpowiednim przygotowaniu partnerki do miłosnego zespolenia

Jeśli zaś w seksuologicznym wywiadzie okaże się, że problem leży właśnie w niedostatku czułości, terapia z pewnością będzie przebiegała w oparciu o wspólne ćwiczenia pary. Być może trzeba będzie rozbudować grę wstępną lub urozmaicić zbliżenia większą dozą romantyzmu.

Przyczyną problemów z orgazmem może być również rutyna i całkowity brak pikanterii. Jak wiadomo, w łóżku ważna jest nie tylko czułość, ale także przekraczanie utartych schematów. Zakazany owoc smakuje najlepiej. W sypialni nie zawsze trzeba być grzecznym i myśleć, czy nasze zachowanie jest właściwe. Wręcz przeciwnie, dobry seks najczęściej bywa spontaniczny i pozbawiony zahamowań. Odrzucenie niepotrzebnych lęków przed kompromitacją w oczach partnera i pójście za głosem erotycznych fantazji często stanowi najbardziej skuteczną terapię we wszelkich zaburzeniach orgazmu.

Jeżeli zatem kobieta ma kłopoty ze szczytowaniem w łóżku, nie powinna ukrywać swojego problemu, ale poszukać fachowej pomocy. Trafne rozpoznanie przyczyn zaburzeń, a następnie dobrze dobrana terapia z pewnością pomogą odzyskać utraconą radość z seksu lub też nawet doświadczyć jej po raz pierwszy.

Gdzie szukalibyście informacji na temat niepokojących Was problemów intymnych? Podzielcie się swoją opinią.

OCENA
5.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
1 + 2 =