Choroby Zaburzenia orgazmu - przyczyny

Zaburzenia orgazmu – przyczyny

-

Zaburzenia orgazmu w przeważającej części dotyczą kobiet, ponieważ ich sposób przeżywania seksu jest ściśle związany z emocjami. Trudności te mogą polegać na całkowitej niezdolności do seksualnego szczytowania. Jeżeli kobieta mimo regularnego współżycia ze stałym partnerem nie osiąga orgazmu, należy podejrzewać, że podczas miłosnego zbliżenia nie dochodzi do należytej stymulacji najbardziej erogennych sfer jej ciała. Warto pamiętać, iż źródłem kobiecej przyjemności jest nie tylko sama penetracja pochwy, ale także, a może przede wszystkim okolice łechtaczki. Nawet jeśli partnerzy nie uprawiają seksu oralnego, w którym kobieta osiąga orgazm łechtaczkowy, łechtaczka powinna być odpowiednio pobudzana podczas każdego zbliżenia. Można powiedzieć bowiem, że jest to najpewniejszy sposób osiągnięcia seksualnego spełnienia.

Terapia zaburzeń orgazmu może również skupiać się na relacjach w związku. Bywają sytuacje kiedy okazuje się, że kochankowie za mocno skupiają się na łóżkowej technice, a za mało na pogłębieniu emocjonalnej więzi. Szczególnie dla kobiet seks pozbawiony czułości i namiętnych pieszczot, świadczących o uczuciowym zaangażowaniu partnera, szybko przestaje być atrakcyjny. Każdemu kochającemu mężczyźnie powinno zależeć na odpowiednim przygotowaniu partnerki do miłosnego zespolenia

Jeśli zaś w seksuologicznym wywiadzie okaże się, że problem leży właśnie w niedostatku czułości, terapia z pewnością będzie przebiegała w oparciu o wspólne ćwiczenia pary. Być może trzeba będzie rozbudować grę wstępną lub urozmaicić zbliżenia większą dozą romantyzmu.

Przyczyną problemów z orgazmem może być również rutyna i całkowity brak pikanterii. Jak wiadomo, w łóżku ważna jest nie tylko czułość, ale także przekraczanie utartych schematów. Zakazany owoc smakuje najlepiej. W sypialni nie zawsze trzeba być grzecznym i myśleć, czy nasze zachowanie jest właściwe. Wręcz przeciwnie, dobry seks najczęściej bywa spontaniczny i pozbawiony zahamowań. Odrzucenie niepotrzebnych lęków przed kompromitacją w oczach partnera i pójście za głosem erotycznych fantazji często stanowi najbardziej skuteczną terapię we wszelkich zaburzeniach orgazmu.

Jeżeli zatem kobieta ma kłopoty ze szczytowaniem w łóżku, nie powinna ukrywać swojego problemu, ale poszukać fachowej pomocy. Trafne rozpoznanie przyczyn zaburzeń, a następnie dobrze dobrana terapia z pewnością pomogą odzyskać utraconą radość z seksu lub też nawet doświadczyć jej po raz pierwszy.

Gdzie szukalibyście informacji na temat niepokojących Was problemów intymnych? Podzielcie się swoją opinią.

Agnieszka Czarkowska

Agnieszka Czarkowska - absolwentka Polonistyki UJ, doktorantka na tym samym wydziale. Publikowała w pracach zbiorowych, książkach i czasopismach literackich. Interesuje się literatura współczesną, filmem oraz problematyką psychologii związków partnerskich.

 

Nasz specjalista pisze o sobie:

W literaturze, sztuce i życiu fascynuje mnie głównie jedno – fenomen ludzkiego życia we wszystkich jego przejawach, szczególnie manifestujący się w miłości. Już Freud odkrył, że eros jest główną siłą twórczą napędzającą nasze działania. Miłość erotyczna w swoich różnorodnych odcieniach: od nieśmiałego zauroczenia po namiętny seks stanowi nie tylko naturalną dyspozycję człowieka, ale również doskonały materiał diagnostyczny, na podstawie którego można wiele powiedzieć o innych dziedzinach naszego życia: kondycji duchowej, a także zdrowiu fizycznym. Dlatego myślę, że warto to zjawisko zgłębiać wciąż na nowo i odkrywać w nim własne coraz to inne oblicze.

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Co grozi za handel bez zezwolenia, na ulicy?

Za handel bez zezwolenia grozi kara grzywny. Osoba, która zamierza prowadzić handel, musi uzyskać pozwolenie i ponieść opłaty z tym związane.

Autoagresja u młodzieży

Wiele uwagi poświęca się problemom życia młodzieńczego, takim jak: nikotynizm, narkomania, alkoholizm, seks czy ciąże młodocianych. Zachowania autoagresywne wydają się być jeszcze tematem tabu. Spectrum samookaleczanie się rozciąga się od nieśmiałych prób z żyletką do głębokich cięć z na całym ciele pozostawiających trwałe blizny.

Zobacz też

Jak wygląda poród w domu?

Dość dużo mówi się na temat różnych opcji porodów. Poród siłami natury, przez cesarskie cięcie, w wodzie, w towarzystwie bliskiej osoby. Przyszłe mamy mają do wyboru jeszcze jedną możliwość - poród we własnym domu.

Brak apetytu w ciąży – czy stanowi powód do niepokoju?

Większość kobiet spodziewających się dziecka zmaga się z nieposkromioną chęcią jedzenia. Tymczasem niektóre panie uskarżają się na brak apetytu...

Elementy odblaskowe: Jak jesteś widoczny na drodze?

Bezpieczeństwo pieszych na drodze w dużej mierze zależy od dobrej widoczności. Na każdym kroku słyszy się, jak ważne jest...

Może Cię zainteresuje: