Zapalenie ucha – leczenie

Choroby    
ocena

Zapalenie ucha jest tą chorobą, w której bez leczenia ordynowanego przez lekarza ani rusz. Nie wolno schorzenia lekceważyć ani u dorosłych, ani tym bardziej u dzieci - skutkiem może być upośledzenie słuchu i konieczność noszenia aparatów słuchowych.

Zapalenie ucha – leczenie

http://pixabay.com

Leczeniem zapalenia ucha zawsze zajmuje się lekarz. W procesie leczniczym stosuje się:
- Farmakoterapię - w zależności od rodzaju zapalenia ucha oraz od przyczyny wywołującej chorobę stosowane są różne rodzaje lekarstw. W zapaleniu ucha o podłożu bakteryjnym zastosowane zostaną antybiotyki oraz leki przeciwbólowe, przeciwgorączkowe i przeciwzapalne. Zalecone mogą być też krople do nosa oraz preparaty obkurczające błonę śluzową w nosie i gardle. W sytuacji, kiedy czynnikiem infekującym był wirus, antybiotyki nie znajdują zastosowania. Podawane są jedynie leki przeciwbólowe i przeciwzapalne oraz witaminizujące - szczególnie polecana jest witamina C, która poprawia sprawność układu odpornościowego, przyspiesza usuwanie czynnika infekującego i wspomaga gojenie się uszkodzeń w uchu.

- Leczenie operacyjne - lekarz może podjąć decyzję o podjęciu interwencji chirurgicznej polegającej na nacięciu błony bębenkowej. Zabieg ten nazwany jest paracentezą. Wykonuje go doświadczony specjalista. Wskazaniem do jego przeprowadzenia mogą być bardzo nasilone objawy chorobowe lub nieskuteczne leczenie farmaceutykami. Każdy przypadek choroby jest rozpatrywany indywidualnie i na tej podstawie zapada decyzja.

jak leczyć zapalenie uchaimageafter.com

- Leczenie alternatywne - może być zastosowane tylko jako uzupełniające dla terapii konwencjonalnej i zawsze w porozumieniu z lekarzem. Stosowane są tu okłady rozgrzewające z dobrze ciepłej wody lub z kamfory (stosuje się też nacierania kamforowe) lub kompresy z surowej, rozgniecionej cebuli przykładanej do chorej okolicy na noc. Polecane też jest naświetlanie lampą sollux czy stosowanie odpowiednich preparatów homeopatycznych. Niektórym pomaga przejście na monodietę z kaszy jaglanej. Z ziół polecane są te, które działają przeciwzapalnie, przeciwwirusowwo i witaminizująco. Najczęściej są to rumianek, dziki bez czarny, róża dzika.

Mieliście kiedyś zapalenie ucha? Jak wyglądała kuracja?

OCENA
0.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
1 + 4 =