Zez - leczenie

Choroby    
ocena

Zez jest jedną z wielu często występujących chorób oczu. W tym schorzeniu zauważalne jest odchylenie od prawidłowego, równoległego patrzenia. W stanie fizjologicznym, kiedy nie występuje ta choroba, oczy jednocześnie patrzą na dany, oglądany w danej chwili przedmiot. W czasie, gdy patrzymy w dal, osie widzenia ustawione są równolegle.

Zez - leczenie

morguefile.com

W tej chorobie dany przedmiot oglądany jest tylko przez jedno oko, natomiast drugie w tym czasie zezuje -patrzy w innym kierunku. Sposób leczenia tego schorzenia zależy od przyczyny, która go wywołała. Jeżeli zez wywołany jest porażeniem nerwowym, to musimy wykonać dodatkowe badania, które pozwolą na dokładną identyfikację przyczyny. W tym przypadku może nią być tętniak, uraz, czy wzrost ciśnienia wewnątrzczaszkowego. Jeżeli występujący zez jest skutkiem występującej wady wzroku, wówczas należy najpierw wyleczyć tą wadę. Jeśli jest to niemożliwe, należy “ćwiczyć” oko niedowidzące, pamiętając, aby zasłonić oko, które widzi prawidłowo.

Możliwe jest także leczenie operacyjne, które opiera się na usunięciu mięśnia lub jego przyczepu, który zlokalizowany jest patologicznie. Celem takiego zabiegu jest umożliwienie widzenie obuocznego. Wykonywane jest to także w celach estetyczncyh, głównie u dzieci, aby lepiej się czuły w towarzystwie inncyh oraz, aby inne dzieci się z nich nie śmiały. Jak widzimy leczenie zeza początkowo jest leczeniem przyczynowym.

leczenie zeza sposobymorgulefile.com

Bardzo ważna jest zarówno diagnostyka, leczenie, jak i profilaktyka zeza. Istnieją w Polsce ośrodki, które zajmują się tymi zagadnieniami. Warto więc zwrócić się do specjalisty, w celu wykonania odpowiednich badań. Dotyczy to zarówno dorosłych jak i małych dzieci. Jak każda choroba im wcześniej zostanie wykryta, tym lepiej. Można wtedy całkowicie ją wyleczyć i zapobiec negatywnym skutkom tej choroby.

Macie ten problem? Jakie leczenie podjęliście/ rozważacie? Dajcie znać!

OCENA
3.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
2 + 2 =