PTASIE MLECZKO ® - przepis

Ciasta i desery    
ocena

Na pewno osobom, które lubią PTASIE MLECZKO ®, zdarzyła się choć raz chwila słabości, kiedy to łakomstwo wzięło górę nad rozsądkiem i całe pudełko pysznych czekoladek zniknęło w niewyjaśnionych okolicznościach. Małe prostokąciki oblane czekoladą, kuszą nas na sklepowych półkach, ale nie musimy ograniczać się tylko do takich i możemy przygotować własne w domu.

PTASIE MLECZKO ® - przepis

sxc.hu

Musimy sobie powiedzieć już na początku, że nie uzyskamy takiego samego smaku PTASIEGO MLECZKA ® jak tego kupionego w sklepie. Jednak przy odrobinie wyobraźni i chęci możemy je przygotować w różnych smakach i kolorach, a następnie wykorzystać do tworzenia różnorakich deserów. Do przygotowania

Będzie potrzebne:

1 opakowanie galaretki owocowej,
1,25 szkl. wody,
1 szklanka mleka skondensowanego niesłodzonego,
2 łyżki cukru.

UWAGA!

Innym prostym sposobem na wykorzystanie ptasiego mleczka, jest nałożenie go do pucharków i odstawienie do lodówki, a następnie polanie go cienką warstwą czekolady, rozpuszczonej wcześniej w kąpieli wodnej. Tak polane ptasie mleczko, wstawiamy znowu do lodówki, aż czekolada stwardnieje.

Opakowanie owocowej galaretki o dowolnie wybranym smaku, rozpuszczamy we wrzącej  wodzie, mieszając od czasu do czasu, odstawiamy do ostygnięcia. Następnie będzie nam potrzebny mikser. Kiedy galaretka zacznie tężeć, zaczynamy stopniowo dodawać do niej mleko i cukier, jednocześnie ubijając całość za pomocą miksera. Tak przygotowane PTASIE MLECZKO ®, możemy nałożyć na wcześniej ułożoną w tortownicy warstwę biszkoptów i odstawić do lodówki, do stężenia. Gdy już stężeje, możemy polać je warstwą rozpuszczonej i ostudzonej galaretki owocowej lub nałożyć kolejną warstwę PTASIEGO MLECZKA ®, zrobionego z galaretki o innym smaku. Pamiętajmy, że każda warstwa musi stężeć, zanim nałożymy kolejną.

Uwaga:
PTASIE MLECZKO ® to oznaczenie wyrobów, które zostały stworzone w latach 30-tych XX wieku przez Jana Wedla. Jest to zastrzeżony znak towarowy, dlatego w naszym przepisie towarzyszy mu oznaczenie ®, którym posługuje się firma WEDEL produkująca słodycze według receptur Jana Wedla.

Oznaczenie słowne PTASIE MLECZKO ® stanowi zarejestrowany znak towarowy chroniony na rzecz spółki E. Wedel sp. z o.o.

Znacie inny przepis na smaczny deser? Podzielcie się nim w komentarzu.

OCENA
5.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
4 + 5 =

Polecamy