Ciąża a włosy

Ciąża    
ocena

W okresie ciąży organizm kobiety, z uwagi na zachodzące zmiany hormonalne, intensywniej reaguje. W związku z nadprodukcją hormonu żeńskiego, estrogenu, włosy wyglądają o wiele ładniej niż zwykle -wydają się być bardziej gęste oraz błyszczące.

Ciąża a włosy

sxc.hu

W pierwszym trymestrze ciąży włosy mogą mieć tendencję do nadmiernego przetłuszczania się, można to zmienić stosując odpowiednie kosmetyki do tego typu problemu pielęgnacyjnego. Jeśli u przyszłej matki pojawił się łupież, trzeba z rozmysłem dobrać kosmetyki lecznicze. Trzeba zdecydować się na takie o łagodniejszym działaniu, gdyż zawsze istnieje ryzyko przedostania się szkodliwych substancji do krwiobiegu (na przykład przez skórę głowy) a następnie do organizmu płodu, poprzez łożysko. Pielęgnując włosy pamiętajmy o nakładaniu odżywek oraz podcinaniu końcówek.

W okresie ciąży można poddawać się zabiegom upiększającym, jednak tutaj też zaleca się rozwagę:

1. Najbezpieczniejsze dla dziecka, są wszelkiego rodzaj farbowania, przeprowadzane w II i III trymestrze ciąży.
2. Należy wybierać farby bez amoniaku.
3. Trzeba zrezygnować z zabiegu przedłużania paznokci akrylem czy żelem, gdyż toksyczne substancje mogą przeniknąć do organizmu.
4. Należy rezygnować z zabiegu trwałej ondulacji.

Włosy po urodzeniu dziecka

Następują wtedy odwrotne reakcje hormonalne w organizmie i włosy zaczynają nadmiernie wypadać, a stan tez może trwać do trzech miesięcy. Przyczyną jest spadek poziomu estrogenów w organizmie. Jest to proces odwracalny i sam ustępuje, jednak można zapobiec mu prawidłowo się odżywiając. W okresie połogu jak i karmienia również paznokcie kobiety przestają wyglądać dobrze i zaczynają być łamliwe i matowe. W trakcie ciąży może wystąpić łysienie adrogenowe, spowodowane stresem związanym z nową, dla kobiety, sytuacją.

Włosy możemy spróbować wzmocnić spożywając produkty bogate w minerały:
 
- szczególnie te zawierające selen (płatki kukurydziane)
- cynk ( pestki słonecznika i dyni)
- magnez (kaszy gryczana i kakao)
- żelazo (w natce pietruszki, wątróbce)
- można również uzupełnić dietę preparatami zawierającymi minerały i skrzyp.

Czy informacje zawarte w artykule okazały się pomocne? Zapraszam do komentowania.

OCENA
5.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
4 + 5 =

Polecamy