W pierwszym trymestrze ciąży włosy mogą mieć tendencję do nadmiernego przetłuszczania się, można to zmienić stosując odpowiednie kosmetyki do tego typu problemu pielęgnacyjnego. Jeśli u przyszłej matki pojawił się łupież, trzeba z rozmysłem dobrać kosmetyki lecznicze. Trzeba zdecydować się na takie o łagodniejszym działaniu, gdyż zawsze istnieje ryzyko przedostania się szkodliwych substancji do krwiobiegu (na przykład przez skórę głowy) a następnie do organizmu płodu, poprzez łożysko. Pielęgnując włosy pamiętajmy o nakładaniu odżywek oraz podcinaniu końcówek.

W okresie ciąży można poddawać się zabiegom upiększającym, jednak tutaj też zaleca się rozwagę:

1. Najbezpieczniejsze dla dziecka, są wszelkiego rodzaj farbowania, przeprowadzane w II i III trymestrze ciąży.
2. Należy wybierać farby bez amoniaku.
3. Trzeba zrezygnować z zabiegu przedłużania paznokci akrylem czy żelem, gdyż toksyczne substancje mogą przeniknąć do organizmu.
4. Należy rezygnować z zabiegu trwałej ondulacji.

Włosy po urodzeniu dziecka

Następują wtedy odwrotne reakcje hormonalne w organizmie i włosy zaczynają nadmiernie wypadać, a stan tez może trwać do trzech miesięcy. Przyczyną jest spadek poziomu estrogenów w organizmie. Jest to proces odwracalny i sam ustępuje, jednak można zapobiec mu prawidłowo się odżywiając. W okresie połogu jak i karmienia również paznokcie kobiety przestają wyglądać dobrze i zaczynają być łamliwe i matowe. W trakcie ciąży może wystąpić łysienie adrogenowe, spowodowane stresem związanym z nową, dla kobiety, sytuacją.

Włosy możemy spróbować wzmocnić spożywając produkty bogate w minerały:

– szczególnie te zawierające selen (płatki kukurydziane)
– cynk ( pestki słonecznika i dyni)
– magnez (kaszy gryczana i kakao)
– żelazo (w natce pietruszki, wątróbce)
– można również uzupełnić dietę preparatami zawierającymi minerały i skrzyp.

Czy informacje zawarte w artykule okazały się pomocne? Zapraszam do komentowania.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułŁupież – leczenie
Następny artykułŁysienie – leczenie

Joanna Rayzacher - skończyła studia socjologiczne i dziennikarskie. Pracowała w portalach zajmujących się tematyką kobiecą, związaną z pielęgnacją ciała i wizażem (m.in.: kobiety.pl), czasopismach (m.in.: "Moda&Styl", "Dzieciaki") oraz w radiu. Od 2009 roku współpracuje z magazynem "Pro-KREACJA" i zajmuje się projektami społecznymi w fundacji "Dbam o Zdrowie".

Nasz specjalista pisze o sobie:

Zawsze lubiłam obserwować ludzi, interesowało mnie co mówią i myślą, także co mogą zrobić, aby czuć się lepiej.

Praktyki dziennikarskie odbyłam w portalu Rossnet.pl, zajmującym się tematyką dotyczącą urody oraz zdrowia. W przeszłości współpracowałam (przez kilka lat) z pismem „Moda&Styl”, gdzie pisałam artykuły dotyczące tematyki lifestylowej (na przykład artykuł o subkulturze lolit), jak również przeprowadzałam wywiady, m.in.: rozmowę z projektantem mody - Wojtkiem Dziedzicem oraz twórcą nowatorskich projektów designerskich - Tomkiem Rygalikiem.

W piśmie „Dzieciaki” byłam autorką artykułów dotyczących diagnoz problemów społecznych oraz sposobów ich rozwiązania (przemoc w rodzinie, tolerancja), jak również problemami zdrowotnymi (ciąża, wcześniaki, anomalie). W portalu Kobiety.pl. pisałam m.in.: reportaże o popularności lumpeksów, eseje o atrakcyjności fizycznej, kulturze masowej, dandyzmie oraz felietony.

Obecnie współpracuję z magazynem „Pro-KREACJA”. Zawodowo jestem związana z Fundacją „Dbam o Zdrowie”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here