Ciąża Cukrzyca ciążowa - leczenie

Cukrzyca ciążowa – leczenie

-

Badania na stan glukozy we krwi robi się już na samym początku ciąży. W czasie jej trwania w organizmie kobiety dochodzi do zmian hormonalnych, które mogą prowadzić do tego, iż komórki nie będą wrażliwe na insulinę. Taki ewentualny stan jest wykrywalny już na początku ciąży.

Kobieta chorująca na cukrzycę podczas ciąży musi pozostawać pod czujnym okiem nie tylko ginekologa, ale też diabetologa. Rozpoczyna on kurację od zmiany diety pacjentki, która od tego momentu musi przywiązywać baczną uwagę do tego, co staje się jej pożywieniem.

Kilka tygodni po porodzie należy powtórzyć odpowiednie badania, które wykażą, czy kobieta jest chora na cukrzycę typu II, czy też przechodziła jedynie cukrzycę będąc w stanie błogosławionym. Na którykolwiek typ choroby cierpi kobieta, poród przebiega normalnie, tak jak w przypadku zdrowych kobiet. Natomiast nawet jeśli miała ona do czynienia z cukrzycą ciążową, należy kontrolować stan swojego zdrowia z większą bacznością, osoba jest bowiem narażona na większe ryzyko wystąpienia cukrzycy w przyszłości.

U kobiet chorujących na cukrzycę ciążową istnieje większe ryzyko wystąpienia nieprawidłowości w rozwoju płodu. Może się ono wiązać z wystąpieniem wodogłowia u dziecka lub nawet z jego niedorozwojem. Dziecko może też mieć zwiększoną masę ciała lub odwrotnie, przybierać na wadze z opóźnieniem. Przyszła mama zaś jest bardziej narażona na ewentualne choroby serca czy nerek. Dlatego odpowiednia dieta i leczenie podczas ciąży są tak istotne.

Dieta dla kobiet w ciąży chorujących na cukrzycę powinna być bogata w produkty, które będą obniżać wchłanianie glukozy do krwi. Taka dieta opiera się na dużej ilości warzyw, owoców i ziaren. Przestrzeganie odpowiedniej diety dopasowanej do indywidualnego stanu pacjentki kontroluje rozwój choroby i należy jej ściśle przestrzegać.

Na ryzyko cukrzycy wystawione są szczególnie kobiety, które ukończyły 30 rok życia, kobiety otyłe oraz obciążone cukrzycą genetycznie. Takie panie szczególnie muszą zadawać sobie sprawę z zagrożeń.

Uwaga!

Jeśli masz problem z cukrzycą i spodziewasz się dziecka, przemyśl dobrze decyzję na temat miejsca i lekarza, który będzie cię prowadzić przez okres ciąży.

Dlaczego szukacie takich informacji? Czy okazały się pomocne?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Jakiej muzyki słuchać w czasie ciąży?

Naukowcy uzgodnili, że płód słyszy dźwięki dobiegające z otoczenia już w szóstym miesiącu życia. Już wtedy kształtują się w nim określone preferencje – pewne utwory będą działały na niego uspokajająco, na inne natomiast będzie reagował nerwowo i może na przykład zacząć kopać.

Knysza – przepis

Knysza jest mało popularnym daniem w Polsce, jedynym miejscem w którym można ją kupić na każdym rogu jest Wrocław. Knysza jest daniem „bułkowym” z dodatkiem warzyw, mięsa oraz specjalnego sosu.

Zobacz też

Jak zrobić kreskę na oku?

Makijaż jest jak wizytówka kobiety. Nie może być niedbały, nieestetyczny, zbyt wulgarny ani sprawiać, że wykonująca go kobieta upodobni się do kolorowego klauna. Kobiety malując się, każdego dnia zadają sobie więc pytanie - jakie kosmetyki wybrać i jak się umalować, aby wyglądać naturalnie, atrakcyjnie i korzystnie.

Na czym polega organizacja dużego eventu?

Oglądając widowiskowe eventy, nie zawsze zdajemy sobie sprawę, jak wielki był ogrom pracy i jak różnorodne zadania mieli do...

Lampy LED – dlaczego warto wybrać to rozwiązanie?

50 000 godzin! Tyle wynosi średni czas pracy żarówki LED. Oznacza to, że jedna żarówka ledowa, może pracować nieprzerwanie...

Może Cię zainteresuje: