Czy można zajść w ciążę bez stosunku?

Ciąża    
ocena

Kiedy para kochanków ma ochotę na chwilę miłosnego zapomnienia, a jednocześnie nie może liczyć na żadną antykoncepcję, często sięga po takie techniki łóżkowe, które wykluczają pełne zespolenie. Jednak uwaga! – w wielu przypadkach istnieje prawdopodobieństwo nieplanowanej ciąży.

Jest wiele sposobów uprawiania seksu, które nie opierają się na wprowadzaniu męskiego penisa do pochwy kochanki. Na pierwszym miejscu należy wymienić miłość francuską, która polega na pobudzaniu narządów płciowych za pomocą ust i języka. Inną alternatywą klasycznego stosunku jest seks analny, w którym penetracja nie dotyczy waginy, ale kobiecego odbytu. Jeszcze inną formę kontaktów seksualnych stanowi petting obejmujący intensywne pieszczoty okolic płciowych. Również w tym przypadku ewentualny wytrysk ma miejsce poza drogami rodnymi kobiety.

Teoretycznie wszystkie wymieniane sposoby uprawiania miłości nie niosą ze sobą ryzyka ciąży. Należy jednak pamiętać, że w każdym przypadku, kiedy męskie nasienie znajdzie się w okolicy kobiecych narządów płciowych istnieje możliwość zapłodnienia. Może się to zdarzyć zarówno w kontaktach oralnych, jak i w przypadku seksu analnego. Przy tej drugiej opcji zakładamy, że nasienie znajdzie się w odbycie, jednak z powodu bliskiej lokalizacji anusa i pochwy, sperma może dostać się do dróg rodnych. Dlatego należy być tu bardzo ostrożnym i najlepiej zabezpieczyć odpowiednio obszar narządów płciowych przed taką ewentualnością.

Podczas pettingu mężczyzna pieszcząc kobietę, może nieświadomie przenieść na palcach własne nasienie do jej waginy. Również tak zwany stosunek przerywany, polegający na wyjęciu penisa z kobiecej pochwy, zanim nastąpi ejakulacja, nie daje antykoncepcyjnej pewności. Należy mieć bowiem świadomość, że przed wytryskiem z członka wydobywa się tak zwana wydzielina preejakulacyjna, w której, podobnie jak w spermie, mogą znajdować się  plemniki.

Właściwie więc każdy kontakt męskiego penisa z pochwą partnerki niesie potencjalne ryzyko ciąży. Jeżeli zatem decydujemy się na doświadczenia seksualne, najlepiej zadbajmy wcześniej o odpowiednią antykoncepcję. Będziemy wtedy mogli cieszyć się wzajemną bliskością bez zbędnego stresu. Nie ulegajmy niesprawdzonym radom znajomych i nie polegajmy w tym zakresie na przeczuciach. Niespodziewanie może się bowiem okazać, że z pozoru niewinne igraszki w łóżku mogą zaowocować dwiema kreseczkami na ciążowym teście.

Gdzie szukalibyście informacji na temat życia seksualnego? Podzielcie się swoją opinią.

OCENA
3.20
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
2 + 3 =

Polecam ten artykuł: http://www.naturalna-plodnosc.pl/pl/poradnik/var/26,241,1,wszystko-co-chcielibyscie-wiedziec-o-seksie-ciazy-i-antykoncepcji-ale-boicie-sie-zapytac?sid=9ba7f1fa30b7ce22146c5955b25bacba jest tam wiele pytan i odpowiedzi dotyczących min seksu i antykoncepcji

~ aga / 2015-08-09 21:48:28
oceń komentarz: (0) (0)

Polecamy