Czy można zajść w ciążę podczas pettingu?

Ciąża    
ocena

Teoretycznie uprawianie pettingu wyklucza możliwość zajścia w ciążę. Jeżeli partnerzy są ostrożni i przestrzegają wszystkich zasad bezpieczeństwa, z pewnością teoria się sprawdzi.

Czy można zajść w ciążę podczas pettingu?

sxc.hu

Warto jednak wiedzieć, że zdarzają się przypadki, kiedy kobieta zachodzi w ciążę po tego typu kontaktach seksualnych. Podstawowy warunek zaistnienia takiej sytuacji stanowi oczywiście to, że petting jest uprawiany w okresie, kiedy kobieta ma owulację lub dzieje się to tuż przed jajeczkowaniem. Ryzyko niosą tu wszystkie sytuacje, w których męski penis bezpośrednio dotyka narządów rodnych kobiety.

petting
Mężczyzna nie musi koniecznie wprowadzać członka do pochwy, wystarczy, że na żołędzi będzie znajdowała się wydzielina preejakulacyjna, w jakiej mogą znajdować się plemniki. Podobnie jeżeli partner podczas pieszczot dotyka swojego członka, a następnie przenosi dłoń w okolice kobiecej waginy, również może dojść do zapłodnienia.

Istnieje również możliwość, że spermę przeniesie sama kobieta. Szczególnie należy zaś uważać w momencie, kiedy w czasie pettingu dochodzi do ejakulacji. Jeżeli mężczyzna osiągnie orgazm na brzuchu partnerki, część nasienia może ześliznąć się niżej i dostać się do pochwy. Również jeśli wytrysk nastąpi pomiędzy udami kobiety, istnieje prawdopodobieństwo, że sperma znajdzie się w waginie. Należy zatem wziąć pod uwagę wszystkie wymienione wyżej możliwości, gdyż częstym motywem uprawiania pettingu jest jego antykoncepcyjne bezpieczeństwo.

Tę formę aktywności seksualnej zwykle preferują osoby bardzo młode, dla których ewentualna ciąża byłaby prawdziwą rewolucją. Petting często uprawiają również pary w okresie po porodzie partnerki, jest to zatem czas, w którym większość osób nie planuje kolejnych dzieci. Poza tym w tym przypadku petting najczęściej wynika przede wszystkim z przyczyn zdrowotnych. W okresie połogu kobieta nie może odbywać stosunków seksualnych, gdyż grozi to zakażeniem świeżych ran po porodzie.

Dlatego jeśli nie jesteśmy w stanie całkowicie kontrolować przebiegu takiej formy pieszczot, a nie traktujemy pettingu tylko jako zabezpieczenia przed ciążą, może lepiej będzie jeśli sięgniemy po prezerwatywę. Poprawi to psychiczny komfort zbliżenia, sprawi, ze będziemy bardziej rozluźnieni i da nam pełną gwarancję, że chwila zapomnienia w ramionach ukochanego czy ukochanej nie skończy się nieplanowaną ciążą.

Fot. sxc.hu

Gdzie szukalibyście informacji na temat życia seksualnego? Podzielcie się swoją opinią.

OCENA
1.93
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
1 + 3 =

Polecamy