Ciąża Czy można zajść w ciążę podczas pettingu?

Czy można zajść w ciążę podczas pettingu?

-

Warto jednak wiedzieć, że zdarzają się przypadki, kiedy kobieta zachodzi w ciążę po tego typu kontaktach seksualnych. Podstawowy warunek zaistnienia takiej sytuacji stanowi oczywiście to, że petting jest uprawiany w okresie, kiedy kobieta ma owulację lub dzieje się to tuż przed jajeczkowaniem. Ryzyko niosą tu wszystkie sytuacje, w których męski penis bezpośrednio dotyka narządów rodnych kobiety.

petting
Mężczyzna nie musi koniecznie wprowadzać członka do pochwy, wystarczy, że na żołędzi będzie znajdowała się wydzielina preejakulacyjna, w jakiej mogą znajdować się plemniki. Podobnie jeżeli partner podczas pieszczot dotyka swojego członka, a następnie przenosi dłoń w okolice kobiecej waginy, również może dojść do zapłodnienia.

Istnieje również możliwość, że spermę przeniesie sama kobieta. Szczególnie należy zaś uważać w momencie, kiedy w czasie pettingu dochodzi do ejakulacji. Jeżeli mężczyzna osiągnie orgazm na brzuchu partnerki, część nasienia może ześliznąć się niżej i dostać się do pochwy. Również jeśli wytrysk nastąpi pomiędzy udami kobiety, istnieje prawdopodobieństwo, że sperma znajdzie się w waginie. Należy zatem wziąć pod uwagę wszystkie wymienione wyżej możliwości, gdyż częstym motywem uprawiania pettingu jest jego antykoncepcyjne bezpieczeństwo.

Tę formę aktywności seksualnej zwykle preferują osoby bardzo młode, dla których ewentualna ciąża byłaby prawdziwą rewolucją. Petting często uprawiają również pary w okresie po porodzie partnerki, jest to zatem czas, w którym większość osób nie planuje kolejnych dzieci. Poza tym w tym przypadku petting najczęściej wynika przede wszystkim z przyczyn zdrowotnych. W okresie połogu kobieta nie może odbywać stosunków seksualnych, gdyż grozi to zakażeniem świeżych ran po porodzie.

Dlatego jeśli nie jesteśmy w stanie całkowicie kontrolować przebiegu takiej formy pieszczot, a nie traktujemy pettingu tylko jako zabezpieczenia przed ciążą, może lepiej będzie jeśli sięgniemy po prezerwatywę. Poprawi to psychiczny komfort zbliżenia, sprawi, ze będziemy bardziej rozluźnieni i da nam pełną gwarancję, że chwila zapomnienia w ramionach ukochanego czy ukochanej nie skończy się nieplanowaną ciążą.

Fot. sxc.hu

Gdzie szukalibyście informacji na temat życia seksualnego? Podzielcie się swoją opinią.

Agnieszka Czarkowska

Agnieszka Czarkowska - absolwentka Polonistyki UJ, doktorantka na tym samym wydziale. Publikowała w pracach zbiorowych, książkach i czasopismach literackich. Interesuje się literatura współczesną, filmem oraz problematyką psychologii związków partnerskich.

 

Nasz specjalista pisze o sobie:

W literaturze, sztuce i życiu fascynuje mnie głównie jedno – fenomen ludzkiego życia we wszystkich jego przejawach, szczególnie manifestujący się w miłości. Już Freud odkrył, że eros jest główną siłą twórczą napędzającą nasze działania. Miłość erotyczna w swoich różnorodnych odcieniach: od nieśmiałego zauroczenia po namiętny seks stanowi nie tylko naturalną dyspozycję człowieka, ale również doskonały materiał diagnostyczny, na podstawie którego można wiele powiedzieć o innych dziedzinach naszego życia: kondycji duchowej, a także zdrowiu fizycznym. Dlatego myślę, że warto to zjawisko zgłębiać wciąż na nowo i odkrywać w nim własne coraz to inne oblicze.

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Jaki prezent dla chłopaka na Mikołajki?

Przemierzasz długie kilometry po galeriach handlowych w poszukiwaniu idealnego prezentu mikołajkowego dla chłopaka? Pomimo ogromnego wyboru nie możesz zdecydować co kupić? Przeczytaj naszą poradę, a być może zainspiruje Cię ona do dalszego działania.

Jakie składniki w kosmetykach szkodzą?

Badania pokazują, że coraz więcej jest niebezpiecznych substancji w kosmetykach. Niestety, Polacy nie czytają etykiet produktów przeznaczonych do pielęgnacji. Stąd może się nawet okazać, że szampon, którym myje się głowę dziecka, ma działanie kancerogenne.

Zobacz też

Zespół Cotarda – leczenie

Zespół Cotarda wziął swoją nazwę od nazwiska jego twórcy – Jules'a Cotarda, neurologa francuskiego. Jako pierwszy na świecie opisał on przypadek osoby cierpiącej na to schorzenie – nazwał ją „panną X”. Schorzenie to występuje niezmiernie rzadko, towarzyszy zazwyczaj ciężkim stanom depresyjnym, które objawiają się urojeniami o nielogicznej treści.

Żwirek silikonowy dla kota – czym różni się od innych żwirków?

Żwirek do kuwet to wbrew pozorom niezwykle istotny element kociej wyprawki. Dziś w sklepach dostępnych kilka różnych typów, każdy...

Na co zwracać uwagę, kupując buty na zimę

Większość sklepów kusi sezonowymi wyprzedażami marek. Warto przyjrzeć się im dokładniej i złowić super perełkę dla siebie. Podpowiadamy, na...

Może Cię zainteresuje: