Jak odzyskać figurę po porodzie?

Ciąża    
ocena

Macierzyństwo jest cudownym etapem w życiu kobiety, jednak dyskomfort związany ze zmianami w naszym organizmie i psychice, jaki odczuwasz po porodzie, jest często duży. Brzuch, którego ciężko się pozbyć czy obwisłe piersi mogą stanowić powód zmartwień. Jakie są sposoby na odzyskanie sylwetki i energii?

Jak odzyskać figurę po porodzie?

photoxpress.com

Po porodzie przede wszystkim należy odzyskać energię, jaką poświęciłaś, by pomóc maluchowi w dostaniu się na ten świat. Nie odczuwaj presji związanej z powrotem do dawnej figury. Twoje ciało potrzebuje czasu. Minimum sześć miesięcy musisz poświęcić na to, by powrócić do dawnych kształtów. Nie spiesz się, nie działaj wbrew naturze.

Najważniejsze, by właściwie dobierać pokarmy. Należy jeść dużo owoców i warzyw oraz białka w postaci na przykład ryb. Postaw na zdrowe, świeże jedzenie, wybieraj białe mięso, jedz nabiał, ziarna, orzechy i nasiona. Możesz wybierać takie pożywienie, które pozwoli ci szybko spalić tłuszcz i przyśpieszyć metabolizm, na przykład maliny i jeżyny oraz gorzka czekolada. Powinnaś jeść mniejsze ilości jedzenia, ale częściej, zamiast spożywać duże, syte posiłki. Maksymalna przerwa między przekąskami nie powinna przekraczać czterech godzin tak, aby regulować poziom cukru we krwi. Nie jedz częściej niż co dwie godziny. W ferworze obowiązków nie zapominaj o posiłkach.

Ważne są ćwiczenia fizyczne. Zacznij ćwiczyć dopiero, kiedy dojdziesz do siebie po porodzie i wszystkie rany się zagoją. Najlepiej skonsultuj się z lekarzem, zanim przystąpisz do ćwiczeń. Po narodzinach dziecka nie będziesz mieć czasu, ani możliwości, by chodzić na siłownię, ale możesz ćwiczyć w domu. Zorganizuj sobie krótkie, około 15-minutowe, ale intensywne treningi. Nie przesadź jednak, zachowaj umiar. Wtedy ćwiczenia będą mieć zbawienny wpływ na twoją figurę, zdrowie, dobre samopoczucie i energetyzowanie całego ciała i umysłu.

Myśl pozytywnie i nie zamartwiaj się zbytnio zmianami, jakie zaszły w tobie. To naturalne. Ciąża i poród to okres ogromnych zmian w twoim życiu i zmienia się także twoje ciało. Nie panikuj z powodu większego brzuszka. Zaakceptuj zmiany i myśl pozytywnie, powtarzając sobie, że jesteś szczęśliwą, zdrową mamą. Takie nastawienie pomoże wyglądać zdrowiej i piękniej.

Dbaj o siebie. Jeżeli czujesz, że potrzebujesz odpoczynku lub czasu dla siebie, postaraj się o opiekunkę i zorganizuj wyjście do kina, na spotkanie z przyjaciółką lub do spa.

Nabierz nawyku picia dużej ilości wody. Zastąp słodycze owocami lub łyżeczką miodu. Będziesz w ten sposób kontrolować swoją wagę. Jeżeli połączysz ten nawyk z odpowiednim żywieniem oraz ćwiczeniami, naturalnie powinnaś pozbyć się powstałej w wyniku ciąży i porodu nadwagi.

Czy informacje zawarte w artykule okazały się pomocne? Wypowiadajcie się w komentarzach.

OCENA
0.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
2 + 3 =

Polecamy