Ciąża Jak odzyskać figurę po porodzie?

Jak odzyskać figurę po porodzie?

-

Po porodzie przede wszystkim należy odzyskać energię, jaką poświęciłaś, by pomóc maluchowi w dostaniu się na ten świat. Nie odczuwaj presji związanej z powrotem do dawnej figury. Twoje ciało potrzebuje czasu. Minimum sześć miesięcy musisz poświęcić na to, by powrócić do dawnych kształtów. Nie spiesz się, nie działaj wbrew naturze.

Najważniejsze, by właściwie dobierać pokarmy. Należy jeść dużo owoców i warzyw oraz białka w postaci na przykład ryb. Postaw na zdrowe, świeże jedzenie, wybieraj białe mięso, jedz nabiał, ziarna, orzechy i nasiona. Możesz wybierać takie pożywienie, które pozwoli ci szybko spalić tłuszcz i przyśpieszyć metabolizm, na przykład maliny i jeżyny oraz gorzka czekolada. Powinnaś jeść mniejsze ilości jedzenia, ale częściej, zamiast spożywać duże, syte posiłki. Maksymalna przerwa między przekąskami nie powinna przekraczać czterech godzin tak, aby regulować poziom cukru we krwi. Nie jedz częściej niż co dwie godziny. W ferworze obowiązków nie zapominaj o posiłkach.

Ważne są ćwiczenia fizyczne. Zacznij ćwiczyć dopiero, kiedy dojdziesz do siebie po porodzie i wszystkie rany się zagoją. Najlepiej skonsultuj się z lekarzem, zanim przystąpisz do ćwiczeń. Po narodzinach dziecka nie będziesz mieć czasu, ani możliwości, by chodzić na siłownię, ale możesz ćwiczyć w domu. Zorganizuj sobie krótkie, około 15-minutowe, ale intensywne treningi. Nie przesadź jednak, zachowaj umiar. Wtedy ćwiczenia będą mieć zbawienny wpływ na twoją figurę, zdrowie, dobre samopoczucie i energetyzowanie całego ciała i umysłu.

Myśl pozytywnie i nie zamartwiaj się zbytnio zmianami, jakie zaszły w tobie. To naturalne. Ciąża i poród to okres ogromnych zmian w twoim życiu i zmienia się także twoje ciało. Nie panikuj z powodu większego brzuszka. Zaakceptuj zmiany i myśl pozytywnie, powtarzając sobie, że jesteś szczęśliwą, zdrową mamą. Takie nastawienie pomoże wyglądać zdrowiej i piękniej.

Dbaj o siebie. Jeżeli czujesz, że potrzebujesz odpoczynku lub czasu dla siebie, postaraj się o opiekunkę i zorganizuj wyjście do kina, na spotkanie z przyjaciółką lub do spa.

Nabierz nawyku picia dużej ilości wody. Zastąp słodycze owocami lub łyżeczką miodu. Będziesz w ten sposób kontrolować swoją wagę. Jeżeli połączysz ten nawyk z odpowiednim żywieniem oraz ćwiczeniami, naturalnie powinnaś pozbyć się powstałej w wyniku ciąży i porodu nadwagi.

Czy informacje zawarte w artykule okazały się pomocne? Wypowiadajcie się w komentarzach.

Poprzedni artykułJedzenie mięsa – wady i zalety
Następny artykułWakacje w pracy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Zmiany w kredytach konsumenckich – grudzień 2011

18 grudnia 2011 roku weszła w życie nowelizacja ustawy o kredycie konsumenckim. Daje ona więcej czasu na odstąpienie od kredytu, bo nie 10, jak dotychczas, ale 14 dni. Banki muszą w sawoich ofertach jasno przedstawiać wszystkie koszty kredytów, również takie jak obligaoryjne ubezpieczenia czy spotkania z klientem.

Jakie formalności należy załatwić po urodzeniu dziecka?

Urodzenie dziecka nakłada na rodziców obowiązek załatwienia szeregu formalności. Jedną z takich spraw jest zgłoszenie dziecka do ubezpieczenia zdrowotnego. Jakie inne sprawy urzędowe trzeba załatwić po urodzeniu dziecka? W jaki sposób można ubezpieczyć dziecko po urodzeniu? Kiedy trzeba to zrobić? Odpowiadamy na pytania dotyczące formalności urzędowych i ubezpieczenia dziecka.

Zobacz też

Jak uszczelnić dach?

Problemy z nieszczelnością dachu są zależne od materiałów z których wykonano pokrycia dachu. Wierzchnia warstwa dachu może być wykonana z ceramiki (popularna dachówka lub dachówka betonowa), blachy, tworzyw sztucznych (ondulina, gonty bitumiczne). Istnieje kilka podstawowych miejsc podatnych na przeciek. Są to wszelkiego rodzaju okucia: obróbki kominiarskie, okolice kominów, zdarza się że okolice okien dachowych oraz włazów i bardzo często spotykane przecieki na tzw. koszach. Kosze to połączenie dwóch połaci dachowych pod kątem najczęściej 90 stopni.

Na czym polega organizacja dużego eventu?

Oglądając widowiskowe eventy, nie zawsze zdajemy sobie sprawę, jak wielki był ogrom pracy i jak różnorodne zadania mieli do...

Lampy LED – dlaczego warto wybrać to rozwiązanie?

50 000 godzin! Tyle wynosi średni czas pracy żarówki LED. Oznacza to, że jedna żarówka ledowa, może pracować nieprzerwanie...

Może Cię zainteresuje: