Kiedy wykonać test ciążowy?

Ciąża    
ocena

Zanim udasz się do lekarza, aby upewnić się, czy twoje podejrzenia dotyczące ewentualnej ciąży są uzasadnione, możesz wykonać w domu specjalny test. Test ciążowy dostępny jest w każdej aptece. Wybierz odpowiedni produkt i upewnij się, że czy postępujesz zgodnie z instrukcją.

Kiedy wykonać test ciążowy?

photoxpress.com

Testy ciążowe są łatwe w obsłudze i szeroko dostępne. Dzięki nim można sprawdzić, czy doszło do zapłodnienia. Jeśli zapłodniona komórka zagnieździła się w macicy, zaczyna wzrastać poziom hormonu hCG w ciele kobiety. Zmiany w organizmie zaczynają się więc pojawiać natychmiast po zapłodnieniu i przybierają na intensywności wraz z rozwojem dziecka. Test ciążowy wykrywa owe zmiany, informując kobietę o jej stanie.

Wykonanie testu ciążowego polega na tym, że specjalny pasek należy namoczyć w dołączonym do testu ciążowego odczynniku, a następnie w oddanym moczu. Na końcówce papierka powinny się pojawić dwie kreseczki, jeśli kobieta jest w ciąży.

Inne testy wykonuje się bez użycia odczynnika. Wystarczy specjalny papierek zamoczyć bezpośrednio w moczu i wówczas czekać na ukazanie się kreseczki. Jeśli się pojawi, oznacza to, że kobieta jest w ciąży.

Testy można wykonać już w dwa tygodnie po ewentualnym zapłodnieniu. Nowoczesne testy są wiarygodne i jeśli istnieje ryzyko nieprawidłowego wyniku, to raczej będzie to związane z niepoprawnym wykonaniem testu.

W związku z tym najważniejsze podczas wykonywania testu ciążowego jest dokładne przeczytanie instrukcji. Musisz się do nich bezwzględnie zastosować i wykonywać krok po kroku, pamiętając o wszystkich szczegółach, według zasad umieszczonych w instrukcji.

Zadaniem testu jest wykrycie hormonu gonadotropiny, który produkowany w większych ilościach po zapłodnieniu. Może się tak zdarzyć, że test będzie mniej czuły i nie zauważy niewielkiej jeszcze ilości hormonu w moczu. Wówczas może pokazać, ze wynik jest negatywny, choć w rzeczywistości doszło do zapłodnienia. Dlatego zawsze można powtórzyć test po paru dniach, aby mieć stuprocentową pewność co do wyniku.

Test należy wykonać rano, przy użyciu pierwszych kropel moczu. Wówczas stężenie gonadotropiny będzie największe i najłatwiejsze do wykrycia. Stosując się do wszystkich zasad można uniknąć ewentualnych nieścisłości czy fałszywych wyników testu.

Czy informacje zawarte w artykule okazały się pomocne? Wypowiadajcie się w komentarzach.

OCENA
1.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
3 + 3 =

Polecamy