Ciąża Kiedy wykonać test ciążowy?

Kiedy wykonać test ciążowy?

-

Testy ciążowe są łatwe w obsłudze i szeroko dostępne. Dzięki nim można sprawdzić, czy doszło do zapłodnienia. Jeśli zapłodniona komórka zagnieździła się w macicy, zaczyna wzrastać poziom hormonu hCG w ciele kobiety. Zmiany w organizmie zaczynają się więc pojawiać natychmiast po zapłodnieniu i przybierają na intensywności wraz z rozwojem dziecka. Test ciążowy wykrywa owe zmiany, informując kobietę o jej stanie.

Wykonanie testu ciążowego polega na tym, że specjalny pasek należy namoczyć w dołączonym do testu ciążowego odczynniku, a następnie w oddanym moczu. Na końcówce papierka powinny się pojawić dwie kreseczki, jeśli kobieta jest w ciąży.

Inne testy wykonuje się bez użycia odczynnika. Wystarczy specjalny papierek zamoczyć bezpośrednio w moczu i wówczas czekać na ukazanie się kreseczki. Jeśli się pojawi, oznacza to, że kobieta jest w ciąży.

Testy można wykonać już w dwa tygodnie po ewentualnym zapłodnieniu. Nowoczesne testy są wiarygodne i jeśli istnieje ryzyko nieprawidłowego wyniku, to raczej będzie to związane z niepoprawnym wykonaniem testu.

W związku z tym najważniejsze podczas wykonywania testu ciążowego jest dokładne przeczytanie instrukcji. Musisz się do nich bezwzględnie zastosować i wykonywać krok po kroku, pamiętając o wszystkich szczegółach, według zasad umieszczonych w instrukcji.

Zadaniem testu jest wykrycie hormonu gonadotropiny, który produkowany w większych ilościach po zapłodnieniu. Może się tak zdarzyć, że test będzie mniej czuły i nie zauważy niewielkiej jeszcze ilości hormonu w moczu. Wówczas może pokazać, ze wynik jest negatywny, choć w rzeczywistości doszło do zapłodnienia. Dlatego zawsze można powtórzyć test po paru dniach, aby mieć stuprocentową pewność co do wyniku.

Test należy wykonać rano, przy użyciu pierwszych kropel moczu. Wówczas stężenie gonadotropiny będzie największe i najłatwiejsze do wykrycia. Stosując się do wszystkich zasad można uniknąć ewentualnych nieścisłości czy fałszywych wyników testu.

Czy informacje zawarte w artykule okazały się pomocne? Wypowiadajcie się w komentarzach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Czy można spać na lotnisku?

Spanie na lotnisku może być bardziej komfortowe niż w hostelu. Masz tu dostęp do bezprzewodowego Internetu, czystych łazienek i automatów z gorącymi napojami, a nad Twoim bezpieczeństwem czuwa policja, ochrona i system kamer. Dowiedz się, jak w najprostszy sposób podreperować swój podróżniczy budżet i nocować na lotnisku.

Jak grać w Voodoo Dice?

Voodoo Dice to jedna z najciekawszych gier logicznych ostatnich lat. Poniżej przedstawiamy najważniejsze zasady rządzące światem gry, gdyż nie należy ona do najprostszych pozycji. Opanowanie mechanizmów Voodoo Dice stanowi klucz do sukcesu, który osiągniemy minimum po kilkunastu godzinach rozgrywki.

Zobacz też

Jak usunąć plamy ze smaru?

Wycieczka rowerowa, awaria samochodu czy regulacja kosiarki mogą skończyć się dla naszych ubrań naprawdę niesympatycznie, ponieważ plamy ze smaru należą do wyjątkowo trudnych do usunięcia. Zanim jednak pobiegniesz do pralni chemicznej, wypróbuj kilka porad sprawdzonych przez niejedną panią domu.

Na czym polega organizacja dużego eventu?

Oglądając widowiskowe eventy, nie zawsze zdajemy sobie sprawę, jak wielki był ogrom pracy i jak różnorodne zadania mieli do...

Lampy LED – dlaczego warto wybrać to rozwiązanie?

50 000 godzin! Tyle wynosi średni czas pracy żarówki LED. Oznacza to, że jedna żarówka ledowa, może pracować nieprzerwanie...

Może Cię zainteresuje: