Pierwsze objawy ciąży?

Ciąża    
ocena

Już po kilkunastu dniach od momentu zapłodnienia kobieta może zauważyć zmiany w swoim ciele. Kobiety, które na co dzień zwracają uwagę na wysyłane przez organizm sygnały, na pewno szybko zorientują się, że zaczyna się szczególny okres.

Pierwsze objawy ciąży?

sxc.hu

Brak krwawienia miesiączkowego jest podstawowym objawem ciąży, choć w przypadku pań mających problem z nieregularnymi okresami, nie będzie to symptom jednoznaczny. Z drugiej strony w początkowym okresie ciąży mogą pojawiać się krwawienia. Jeśli wiec podejrzewasz, że możesz być w ciąży mimo tego, że miesiączka wystąpiła lub się spóźnia, powinnaś wybrać się do lekarza w celu potwierdzenia swoich przypuszczeń lub rozwiania wątpliwości.

Wiele mówiącym objawem jest obrzęk piersi oraz związany z tym ból. Często taki ból pojawia się również przed miesiączką, może to jednak być jeden z pierwszych sygnałów ciąży.

W pierwszym etapie ciąży pojawiają się nudności i wymioty. Nudności dokuczają paniom szczególnie rano, towarzyszą im czasem osłabienie i zawroty głowy. Do tego pojawiają się problemy z trzymaniem moczu. Dziecko rosnąc, uciska narządy jamy brzusznej, w tym pęcherz. Kobieta w ciąży znacznie częściej musi oddawać mocz.

Pojawiają się dziwne upodobania do potraw, smaków, zapachów. Kobieta zaczyna odczuwać niechęć do papierosów, a organizm przejawia zapotrzebowanie na pewne składniki, których powinno mu się dostarczyć, co widoczne jest w różnego rodzaju „zachciankach”.

Wszelkie jednak objawy mogą też być związane z innymi dolegliwościami i wcale nie oznaczać tego, że jesteś w ciąży. Zmęczenie i osłabienie mogą być oznaką przepracowania, mdłości niedoboru magnezu, a częste chodzenie do toalety, problemów z pęcherzem.

Zawsze należy więc potwierdzić swoje przypuszczenia. Możesz bowiem być w błędzie myśląc, ze spodziewasz się dziecka lub być w ciąży, nie podejrzewając tego. Jak najszybciej zrób test ciążowy, który z bardzo dużym prawdopodobieństwem określi twój stan już kilkanaście dni po zapłodnieniu lub udaj się z wizytą do lekarza, aby zrobić niezbędne badania.

Czy informacje zawarte w artykule okazały się pomocne? Zapraszam do komentowania.

OCENA
2.33
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
5 + 2 =

Polecamy