Przeziębienie w ciąży - jak leczyć?

Ciąża    
ocena

Kobieta w okresie ciąży inaczej podchodzi do swojego ciała. Nie tylko rejestrując wszelkie zmiany związane z rozwijającym się dzieckiem, ale też podchodząc z troską do wszystkich niepokojących sygnałów wysyłanych przez organizm. W tym stanie kobieta nie bagatelizuje nawet zwykłego przeziębienia.

Przeziębienie w ciąży - jak leczyć?

photoxpress.com

W przypadku jakiejkolwiek dolegliwości, nawet jeśli jest to zwykły kaszel, nie sięgaj po żadne leki bez wcześniejszej konsultacji z lekarzem. Nie wiesz bowiem, jaki mogą mieć wpływ na rozwój dziecka. Całkowicie zabronione jest używanie leków, których wcześniej nie stosowałaś, będąc w ciąży. Nie wiesz przecież, czy nie masz na nie alergii. Możesz bardzo zaszkodzić sobie i dziecku.
W przypadku zwykłego przeziębienia, którego symptomy są łagodne, możesz spróbować domowej kuracji. Jeśli jednak nie przyniesie ona rezultatów lub objawy się nasilą, koniecznie udaj się z wizytą do lekarza.

Zastosuj świetnie znany naszym babciom syrop z cebuli i jedz dużo czosnku. Działanie obu szybko odczujesz. Złagodzą one objawy przeziębienia, szczególnie kataru i bólu gardła oraz poprawią odporność twojego organizmu.

Na przeziębienie świetna jest też herbatka z tartego imbiru i cytryny. Imbir rozgrzeje twój organizm i złagodzi objawy przeziębienia, natomiast cytryna dostarczy ci niezbędnej teraz witaminy C. Pij herbatkę kilka razy dziennie.

Jeśli przeziębieniu towarzyszy ból gardła, rób sobie płukanki. Płucz gardło ciepłą wodą z kurkumą i solą. Odczujesz natychmiastowa ulgę, gdyż kurkuma działa niczym naturalny antybiotyk.

Ubieraj się ciepło i spraw sobie termofor. Przede wszystkim dbaj o to, by twoje stopy i głowa nie marzły. Dbaj o to, aby twój organizm nie ulegał wyziębieniu.

Jeśli jesteś przeziębiona zostań kilka dni w domu. Dużo odpoczywaj. Poświęć kilka dni na regenerację. Zaufaj ziołom, tylko jeśli przeziębienie ma łagodne objawy.

Pij dużo rumianku i szałwii. Wzmocnią twój układ immunologiczny i również złagodzą efekty przeziębienia. Możesz też zrobić sobie inhalację wykorzystującą jedno z tych ziół. Na pewno poczujesz ulgę.

Pamiętaj jednak, aby udać się do lekarza, jeśli zauważysz symptomy poważniejszej infekcji. Nie lekceważ przede wszystkim bólu gardła, który może być objawem anginy, a nieleczona angina może mieć  groźne następstwa dla ciebie i dziecka.

Czy informacje zawarte w tekście okazały się pomocne? Zapraszam do komentowania.

OCENA
0.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
2 + 5 =

Polecamy