Ciąża Przeziębienie w ciąży - jak leczyć?

Przeziębienie w ciąży – jak leczyć?

-

W przypadku jakiejkolwiek dolegliwości, nawet jeśli jest to zwykły kaszel, nie sięgaj po żadne leki bez wcześniejszej konsultacji z lekarzem. Nie wiesz bowiem, jaki mogą mieć wpływ na rozwój dziecka. Całkowicie zabronione jest używanie leków, których wcześniej nie stosowałaś, będąc w ciąży. Nie wiesz przecież, czy nie masz na nie alergii. Możesz bardzo zaszkodzić sobie i dziecku.
W przypadku zwykłego przeziębienia, którego symptomy są łagodne, możesz spróbować domowej kuracji. Jeśli jednak nie przyniesie ona rezultatów lub objawy się nasilą, koniecznie udaj się z wizytą do lekarza.

Zastosuj świetnie znany naszym babciom syrop z cebuli i jedz dużo czosnku. Działanie obu szybko odczujesz. Złagodzą one objawy przeziębienia, szczególnie kataru i bólu gardła oraz poprawią odporność twojego organizmu.

Na przeziębienie świetna jest też herbatka z tartego imbiru i cytryny. Imbir rozgrzeje twój organizm i złagodzi objawy przeziębienia, natomiast cytryna dostarczy ci niezbędnej teraz witaminy C. Pij herbatkę kilka razy dziennie.

Jeśli przeziębieniu towarzyszy ból gardła, rób sobie płukanki. Płucz gardło ciepłą wodą z kurkumą i solą. Odczujesz natychmiastowa ulgę, gdyż kurkuma działa niczym naturalny antybiotyk.

Ubieraj się ciepło i spraw sobie termofor. Przede wszystkim dbaj o to, by twoje stopy i głowa nie marzły. Dbaj o to, aby twój organizm nie ulegał wyziębieniu.

Jeśli jesteś przeziębiona zostań kilka dni w domu. Dużo odpoczywaj. Poświęć kilka dni na regenerację. Zaufaj ziołom, tylko jeśli przeziębienie ma łagodne objawy.

Pij dużo rumianku i szałwii. Wzmocnią twój układ immunologiczny i również złagodzą efekty przeziębienia. Możesz też zrobić sobie inhalację wykorzystującą jedno z tych ziół. Na pewno poczujesz ulgę.

Pamiętaj jednak, aby udać się do lekarza, jeśli zauważysz symptomy poważniejszej infekcji. Nie lekceważ przede wszystkim bólu gardła, który może być objawem anginy, a nieleczona angina może mieć groźne następstwa dla ciebie i dziecka.

Czy informacje zawarte w tekście okazały się pomocne? Zapraszam do komentowania.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Oskarżenie o pobicie – formalności

Pobicie należy zgłaszać jak najszybciej, gdyż tylko wtedy istnieje szansa, że sprawca pobicia zostanie ujęty przez Policję. Wiele zależy od dowodów które wskażemy w sprawie i czy sprawca pobicia jest nam znany. Jednym z najważniejszych dowodów jest obdukcja, która pozwala stwierdzić, czy przestępstwo zostało w ogóle popełnione. Jakie istnieją formalności w związku ze zgłoszeniem pobicia?

Jak ugotować kalafiora?

Kalafior to, obok brokuła, który jest jego pochodną, jedyny kwiat, który upowszechnił się w naszych kuchniach. Jadalne są poza nim np. kwiaty cukinii, jednak nie są popularne i bardzo trudno je dostać.

Zobacz też

Akcje fantomowe

Jeden z podstawowych problemów współczesnych korporacji wiąże się z tak zwanym problemem agencji. Ogólnie rzecz biorąc polega on wzroście barier informacyjnych oraz funkcjonalnych pomiędzy właścicielem kapitału i osobą zarządzającą przedsiębiorstwem. Omawiany proces stanowi nieuniknioną konsekwencję wzrostu wielkości podmiotów oraz upowszechnienia formy przedsiębiorstwa kapitałowego.

Lampy LED – dlaczego warto wybrać to rozwiązanie?

50 000 godzin! Tyle wynosi średni czas pracy żarówki LED. Oznacza to, że jedna żarówka ledowa, może pracować nieprzerwanie...

Jaką sukienkę na lato wybrać?

Odpowiednio wybrana sukienka na lato to idealny strój dla pań. Nie dość, że wyglądają w nich bardzo kobieco, to...

Może Cię zainteresuje: