Ciąża Zioła w ciąży

Zioła w ciąży

-

W ostatnich latach coraz większą popularność zyskuje żywienie oparte na organicznych składnikach, a więc również ziołach. Ich zbawienny wpływ znany jest od wielu lat. Do najbardziej popularnych należy przyspieszająca przemianę materii mięta, wspomagający trawienie rumianek czy uspokajająca melisa. Jednak nie wszystkie zioła powinny być spożywane przez kobietę będącą w ciąży.

Zioła które są dopuszczalne do używania przez kobiety w ciąży:

Nagietek – uważa się, iż napar z niego korzystnie wpływa na przebieg ciąży oraz zapobiega poronieniom. Zalecane jest jego picie przez pierwszą polowe ciąży.

Anyż, koper włoski, kminek – to grupa ziół, które możemy pić od ostatniego trymestru ciąży aż do końca karmienia piersią gdyż skutecznie wspomaga laktację.

Pokrzywa zwyczajna – działa przeciwkrwotocznie dzięki zawartemu w niej garbnikowi, flawonoidom oraz witaminie K. Obniża ciśnienie krwi, działa przeciwbiegunkowo, wzmacnia kondycje całego organizm i nieznacznie ma działanie moczopędne.

Imbir – jego kłącze ma działanie lecznicze, gdyż działa bakteriobójczo, przeciwgrzybicznie oraz przeciwzapalnie. Wspomaga również odporność organizmu, co jest niezwykle ważne dla przyszłych mam. Ponadto pobudza wydzielanie soków trawiennych wiec niweluje uczucie zgagi, tak częste przypadłości kobiet ciężarnych.

Rumianek- można stosować do płukania dziąseł lub gardła gdyż działa odkażająco i przeciwzapalnie. Przez całą ciąże można przyjmować go wewnętrznie jak i przykładać, w formie okładów, na rany.

Melisa – redukuje napięcie, ale ma właściwości również przeciwbakteryjne dlatego, w przypadku kaszlu, warto wykorzystywać go do inhalacji.


Zioła, których należy wystrzegać się w czasie ciąży to:

– Szałwia
– Piołun
– Bylica zwyczajna
– Tymianek
– Dziurawiec
– Żeń-szeń
– Mięta polna
– Aloes

Stosowałyście zioła podczas ciąży? Jakie efekty przynosiła Wam tego typu kuracja?

Joanna Rayzacher

Joanna Rayzacher - skończyła studia socjologiczne i dziennikarskie. Pracowała w portalach zajmujących się tematyką kobiecą, związaną z pielęgnacją ciała i wizażem (m.in.: kobiety.pl), czasopismach (m.in.: "Moda&Styl", "Dzieciaki") oraz w radiu. Od 2009 roku współpracuje z magazynem "Pro-KREACJA" i zajmuje się projektami społecznymi w fundacji "Dbam o Zdrowie".

Nasz specjalista pisze o sobie:

Zawsze lubiłam obserwować ludzi, interesowało mnie co mówią i myślą, także co mogą zrobić, aby czuć się lepiej.

Praktyki dziennikarskie odbyłam w portalu Rossnet.pl, zajmującym się tematyką dotyczącą urody oraz zdrowia. W przeszłości współpracowałam (przez kilka lat) z pismem „Moda&Styl”, gdzie pisałam artykuły dotyczące tematyki lifestylowej (na przykład artykuł o subkulturze lolit), jak również przeprowadzałam wywiady, m.in.: rozmowę z projektantem mody - Wojtkiem Dziedzicem oraz twórcą nowatorskich projektów designerskich - Tomkiem Rygalikiem.

W piśmie „Dzieciaki” byłam autorką artykułów dotyczących diagnoz problemów społecznych oraz sposobów ich rozwiązania (przemoc w rodzinie, tolerancja), jak również problemami zdrowotnymi (ciąża, wcześniaki, anomalie). W portalu Kobiety.pl. pisałam m.in.: reportaże o popularności lumpeksów, eseje o atrakcyjności fizycznej, kulturze masowej, dandyzmie oraz felietony.

Obecnie współpracuję z magazynem „Pro-KREACJA”. Zawodowo jestem związana z Fundacją „Dbam o Zdrowie”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Małżeństwo na odległość – czy ma sens?

Wydaje się, że małżeństwo na odległość jest niemożliwe niejako ze swojej definicji. Przysięga składana w dniu ślubu zakłada bowiem, że małżonkowie bez względu na okoliczności będą razem. Niejednokrotnie jednak małżeństwa są zmuszone trwać w stanie oddalenia. Czy można budować związek na odległość?

Na czym polega inwestowanie w surowce?

Znaczący wzrost cen strategicznych surowców zazwyczaj wywołuje spustoszenie w portfelu statystycznego obywatela. Istnieje jednak sposób, który pozwala na umiejętne wykorzystanie trendów panujących na rynku surowcowym. Mowa o inwestycji w określone surowce, która stanowi interesująca alternatywę dla konwencjonalnych form lokowania funduszy. Do wzrostu zainteresowania rynkiem surowcowym przyczyniły się opublikowane rząd dwoma laty dane liczbowe, które wskazywały, że w trakcie pierwszej dekady XXI wieku zapewnił on największą stopę zwrotu dla amerykańskich inwestorów (ponad 250 %, według agencji Bloomberg).

Zobacz też

Zwyrodnienie stawów – leczenie

Choroba zwyrodnieniowa stawów stanowi dość duży problem, każdego roku jest rozpoznawana u pacjentów. W związku z tym zaczęto się jej niejako przyglądać z bliska, licząc, że uda się poznać czynniki predysponujące do jej wystąpienia. Wiedza ta pozwoliłaby wdrożyć działania, które w pewnym sensie zapobiegałyby jej.

Na czym polega organizacja dużego eventu?

Oglądając widowiskowe eventy, nie zawsze zdajemy sobie sprawę, jak wielki był ogrom pracy i jak różnorodne zadania mieli do...

Lampy LED – dlaczego warto wybrać to rozwiązanie?

50 000 godzin! Tyle wynosi średni czas pracy żarówki LED. Oznacza to, że jedna żarówka ledowa, może pracować nieprzerwanie...

Może Cię zainteresuje: