Domowe sposoby na kaca

Dieta    
ocena

Jesteś po świetnej imprezie, ale następnego dnia czujesz się tak, jakbyś miał wyzionąć ducha? Poznaj sposoby, aby wrócić do normalności.

Domowe sposoby na kaca

http://pixabay.com

Piąteczek, piątunio. Drin za drinem, piwo za piwem. Tańce, swawole. A następnego dnia puka do drzwi największy wróg Twoich całonocnych poczynań – KAC. Co z nim zrobić, żeby przeżyć go jak najłagodniej?

Po pierwsze, wstań z łóżka i zjedz porządny posiłek. Niech to nie będą chipsy czy batonik, ale chociażby popularna jajecznica, kanapki z pełnoziarnistego chleba bądź muesli. Wśród polecanych produktów znajdują się także owoce cytrusowe oraz sok pomidorowy, który przyspiesza metabolizm i pozwala tym samym pozbyć się pozostałości po szaleństwach poprzedniej nocy.

Pożywne, wysokokaloryczne śniadanie ma nam przede wszystkim pomóc uzupełnić wypłukane przez alkohol witaminy oraz składniki mineralne. Z tego również względu powinno się unikać kawy i zastąpić ją sokami owocowymi bądź herbatą. Warto sięgnąć także po napój izotoniczny bądź wodę z cytryną oraz miodem, który jako źródło fruktozy przyspieszy oczyszczanie organizmu. Wśród innych „specjałów” można wymienić: sok z kiszonej kapusty (witamina C ,B), sok z ogórków kiszonych, kwas buraczany, napar z piołunu oraz kefir. Jeśli nie masz żadnego z tych produktów w domu, to sięgnij po zwykłą wodę mineralną.

Aby złagodzić ból żołądka, można wypić napar z mięty bądź z rumianku. Z kolei na nudności ratunkiem jest napój ze świeżo startym imbirem.

Boli Cię głowa i chcesz wziąć tabletkę? Zdecydowanie nie jest to dobre rozwiązanie dla Twojej wątroby. Zalecany jest w takim przypadku raczej zimny prysznic oraz zimne kompresy na czoło. Jeśli masz siłę, idź na spacer. Aktywność fizyczna przyspieszy wydalanie toksyn z Twojego organizmu, więc na pewno poczujesz się lepiej. Natomiast gdy brakuje Ci jakiejkolwiek chęci, aby wyjść z domu, to zamiast siedzieć przy komputerze, połóż się i odpocznij. Sen wpłynie korzystnie na Twój organizm, pozwoli mu się zregenerować, a Tobie przetrwać bolesne chwile.

Niezalecanym przez lekarzy i dietetyków sposobem na kaca jest zastosowanie klina, czyli wypicie małej ilości alkoholu, po której proces uwalniania się organizmu z toksyn ulegnie spowolnieniu, nie jest to jednak rzadka metoda samopomocy. Trzeba przede wszystkim pamiętać, żeby znowu nie przesadzić z procentami, bo zamiast ulżyć swojemu cierpieniu, wrócimy do punktu wyjścia.

A jakie są Wasze sposoby na „dzień po” ? ;-)

OCENA
0.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
1 + 5 =

Polecamy

Jakie są zioła na zaparcia?

Jakie są zioła na zaparcia?

Katarzyna Kieś-Kokocińska

Alkohol a dieta - informacje

Alkohol a dieta - informacje

Joanna Rayzacher