Jak odkwasić organizm domowymi sposobami?

Dieta    
ocena

Spożywanie w dużych ilościach produktów mających działanie kwasotwórcze może prowadzić do zakwaszenia organizmu, a to z kolei do licznych chorób, m.in. do: reumatyzmu, cukrzycy, nadciśnienia, migreny oraz schorzeń układu pokarmowego. Jak przywrócić organizm do stanu równowagi kwasowo-zasadowej i uniknąć poważnych konsekwencji zakwaszenia?

Jak odkwasić organizm domowymi sposobami?

http://pixabay.com

Bóle głowy, problemy żołądkowe (zgaga, biegunki), złe samopoczucie, wypadające w nadmiernych ilościach włosy, problemy z cerą oraz podkrążone oczy są pierwszymi sygnałami, że nasz organizm potrzebuje odkwaszenia. Jak to zrobić? Przejść na odpowiednią dietę.

1) Odstaw albo ograniczaj spożycie: mięsa, wędlin, produktów nabiałowych, jajek, białego pieczywa, słodyczy, dżemów, białego cukru, kawy, herbaty, alkoholu. Zrezygnuj z palenia papierosów i staraj się unikać stresu.

2) Jedz jak najwięcej warzyw, szczególnie zielonych. Pamiętaj, żeby gotować je na parze albo w jak najmniejszej ilości wody, gdyż dzięki temu nie stracą swoich cennych wartości odżywczych. Sięgnij po kapustę kiszoną i chrzan. Wprowadź do swojego jadłospisu także spore ilości owoców, najlepiej grejpfrutów, arbuzów, kiwi. Mogą to być owoce suszone, ale przy ich zakupie należy zwrócić uwagę, czy nie zawierają dwutlenku siarki (konserwant). Wprowadź do jadłospisu kaszę gryczaną niepaloną białą oraz kaszę jaglaną. Zamiast ryżu białego wybierz ryż brązowy.

3) Pij dużo wody mineralnej niegazowanej (ok. 2,5 litra dziennie) i ziołowe herbatki (np. z kwiatu lipy, kopru włoskiego, z mięty). Jeśli jesteś uzależniony od kawy, wybierz kawę zbożową. Z warzyw i owoców możesz sobie przygotowywać pyszne koktajle i soki. Dodawaj do nich siemię lniane, pestki dyni lub płatki owsiane. Cukier zastąpi miodem.

Znacie jakieś inne osoby? Często odkwaszacie swój organizm?

OCENA
0.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
5 + 4 =

Polecamy

Jakie są zioła na zaparcia?

Jakie są zioła na zaparcia?

Katarzyna Kieś-Kokocińska

Alkohol a dieta - informacje

Alkohol a dieta - informacje

Joanna Rayzacher