Jakie zioła na bóle menstruacyjne?

Dieta    
ocena

Dawniej miesiączka określana była mianem „choroby”. Dziś wiadomo, że jeśli menstruacja występuje regularnie i nie jest zbyt obfita ani skąpa, jest symptomem zdrowia. W pewnym sensie jest częścią przełomową kobiecego cyklu. Od niej wszystko zaczyna się na nowo - co potwierdzi każda kobieta, która zna smak syndromu napięcia przedmiesiączkowego i bólu towarzyszącego krwawieniu.

Jakie zioła na bóle menstruacyjne?

photoxpress.com

Najbardziej uciążliwe dla kobiet są miesiączki bolesne. Niebezpieczne mogą być krwawienia zbyt obfite i przedłużające się - wtedy organizm z wydalaną krwią traci wiele żelaza, co w konsekwencji może doprowadzić do anemii. Każde przedłużające się zaburzenie miesiączkowania powinno być skonsultowane z lekarzem - może się okazać, że przyczyna tkwi w nieprawidłowej pracy układu hormonalnego.

Zioła na miesiączkę bolesną, które można bezpiecznie stosować samemu, wykazują działanie przeciwskurczowe i rozluźniające. Uspokajają i łagodzą napięcie w narządach rodnych.

- Krwawnik pospolity - ma właściwości przeciwskurczowe i regulujące zbyt obfite krwawienia miesiączkowe. Dzięki zawartości fitostrogenów korzystnie wpływa na pracę kobiecych narządów rodnych.

- Rumianek pospolity - cudowne, uniwersalne ziółko, które łagodzi skurcze podczas miesiączki i likwiduje napięcie powłok brzusznych. Ma również udowodnione działanie uspokajające i skutecznie radzi sobie z przedmiesiączkowym bólem głowy.

- Kalina koralowa - dzięki zawartości składników rozkurczających mięsień macicy odwar z kory tego krzewu wyraźnie łagodzi bóle towarzyszące menstruacji. Odwar sporządza się z 2 łyżek rozdrobnionej kory kalinowej. Surowiec należy zalać szklanką wrzątku i gotować na słabym ogniu pod przykryciem ok. 30 minut. Odwar przecedzić, schłodzić i pić 3 razy dziennie po pół szklanki.

- Pluskwica sercolistna - łagodzi nawet silne bóle menstruacyjne. Stosowana w formie naparu łagodzi skurcze macicy. O jej właściwościach pomocnych w leczeniu zaburzeń miesiączkowania wiedziały już dawne Indianki.

- Imbir - surowcem leczniczym jest kłącze, które zawiera składniki łagodzące bóle miesiączkowe. Starty lub pokrojony w cieniutkie plasterki imbir można dodawać do herbaty, albo gotować 10 minut na wolnym ogniu z łyżką lukrecji i garścią bazylii. Tak przygotowany wywar należy popijać jak zwykłą herbatę.

Czy stosujecie jakieś środki na bolesne miesiączki? Jakie? Które z nich polecacie?

OCENA
0.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
1 + 1 =

Polecamy

Jakie są zioła na zaparcia?

Jakie są zioła na zaparcia?

Katarzyna Kieś-Kokocińska

Alkohol a dieta - informacje

Alkohol a dieta - informacje

Joanna Rayzacher