Jakie zioła na wzmocnienie serca?

Dieta    
ocena

O serce najlepiej zadbać zawczasu - zanim ono samo w dość przykry sposób przypomni o swoim istnieniu i potrzebach. Zioła na serce sprawdzają się w dwojaki sposób: po pierwsze regulując pracę tego ważnego organu, a po drugie - niwelując skutki nerwic, niepokoju i emocji, które w negatywny sposób wpływają na działanie serca.

Jakie zioła na wzmocnienie serca?

photoxpress.com

Najlepszym prezentem, jaki można sprawić swojemu sercu jest profilaktyka. A więc racjonalny tryb życia, zdrowa dieta, aktywność fizyczna i - o czym lubimy zapominać - pozytywne nastawienie do życia. Sięgając po zioła na serce trzeba mieć świadomość, że nie wpływają one jedynie na główną pompę ludzkiego ciała, ale działają także na cały układ krążenia, regulują ciśnienie krwi i pomagają uporać się z emocjami.

Zioła na serce można stosować w pojedynkę, ale bardzo skuteczne są rozmaite mikstury i mieszanki, sporządzane z wielu roślin, zawierające cały zestaw składników czynnych, które kompleksowo regulują pracę serca i układu krążenia.

Zanim sięgnie się po preparat na serce, dobrze jest określić przyczynę kłopotów zdrowotnych. Jeśli mają one podłoże typowo psychiczne i są wywołane przez czynniki silnie pobudzające układ nerwowy oraz objawiają się niepokojem czy uczuciem kołatania serca wywołanym stresem, sięgnąć należy po preparaty i zioła uspokajające. W sytuacji, kiedy mamy do czynienia z typowo fizycznym zakłóceniem pracy serca - pomocne będą zioła regulujące ciśnienie krwi i pracę układu krążenia.


Do sztandarowych pozycji określanych jako zioła na serce należą:
- Głóg - preparaty z tej rośliny powinny być przyjmowane po konsultacji z lekarzem. Głóg to silnie działający surowiec zielarski. Skuteczny w zapobieganiu zawałom, przyspiesza rekonwalescencję u osób po zawale. U ludzi starszych pomocny w likwidacji kołatania serca, wzmacnia sprawność tego organu i siłę skurczów. Nalewka z głogu pomaga w atakach dusznicy bolesnej.

- Konwalia majowa - uwaga: to roślina chroniona i trująca! Dzięki zawartości glikozydów nasercowych bardzo dobrze wzmacnia i reguluje pracę serca oraz wspomaga sam mięsień sercowy. Razem z głogiem i kozłkiem wchodzi w skład gotowych preparatów nasercowych.

- Naparstnica - uwaga: roślina silnie trująca! Dostarcza cennych glikozydów, które wzmacniają siłę skurczów mięśnia sercowego i regulują ich częstość. Ze względu na swoją skuteczność, zioło to jest cenione przez lekarzy medycyny konwencjonalnej na równi z syntetycznymi lekami nasercowymi.

- Kozłek lekarski - sproszkowany korzeń tego zioła dostarcza składników działających uspokajająco. Dlatego znaleźć go można w preparatach, które łagodzą przykre dolegliwości ze strony serca o podłożu nerwicowym.

UWAGA!

Uwaga! W sytuacji podejrzenia zawału serca należy zapewnić choremu jak najszybszą profesjonalną opiekę medyczną. Każda minuta zwłoki może kosztować ludzkie życie!

Czy stosujecie jakieś środki na wzmocnienie serca? Jakie? Które z nich polecacie?

OCENA
4.75
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
1 + 1 =

Ja jakiś czas temu zacząłem brać suplement herbaya z głogiem. Bardzo go zachwalali w aptece ze względu na skład - jest w formie ekstraktu, więc ma mocniejsze działanie. A do tego przechodzi mnóstwo badań jakościowych i na skuteczność.

~ tomasz / 2017-08-30 15:41:21
oceń komentarz: (0) (0)

Polecamy

Jakie są zioła na zaparcia?

Jakie są zioła na zaparcia?

Katarzyna Kieś-Kokocińska

Alkohol a dieta - informacje

Alkohol a dieta - informacje

Joanna Rayzacher